• BIST 110.932
 • Altın 175,230
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Aksaray 5 °C
 • Konya 3 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 4 °C

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Tercihim, Recep Tayyip Erdoğan

Ömer Lütfi Ersöz

     Malumunuz geçtiğimiz yıllarda A.B.D., öncelikle kimyasal silahlar var yalanları ile Irak’ı işgal ettiler, milyonlarca insanı öldürdüler, sürgün ettiler ve aralarına nifak tohumu ektiler. Aradan geçen zaman içinde kimyasal silah yokmuş pişkinliği ile yalanlarını kendileri itiraf ettiler. Gerçekler açığa çıkarıldığında tamiri mümkün olmayan yaralar açılmıştı. Dertleri İsrail’in öncelikli olarak güvenliği, arz-ı mevud inancını gerçekleştirmesine destek ve Petrol’e el konulmasıydı. Bunlar büyük oranda gerçekleştirildi. Aradan geçen süre içerisinde, Suriye de; mezhep çatışmaları körüklendi, Zalimliği aile boyu olan Diktatörler eliyle de kanayan bir yara olarak kardeşi kardeşe öldürttüler. Suriye’deki bu acı tablo hala devam etmektedir. İnsanlık adına bütün bu yapılan Zulümlere dur demesi gerekenler neredeler? Esasen Birleşmiş Milletleri v.b. Teşkilatları göstermelik kuranlarda, gereklerini yapmayanlarda işbirlikçi Zalimlerdir.

     Zaman zaman İnsan hakları ihlalleri var denilerek, saatlerce yapılan canlı yayınlarla karıştırılmak istenen güzel Ülkemiz de, göstericilere   Polisimizin orantısız güç kullandığını ifade ederek açıklama yapan Zalimler, İsrail’in sivilleri öldürmesine bile ses çıkarmamakta, iki yüzlü sahtekarlıkları açıkça ortaya çıkmaktadır. Esad Zalimimin öldürmelerini ve zulümlerini görmemektedirler. Mısır da Meşru bir şekilde ilk defa iş başına gelen Cumhurbaşkanı Muhammed  Mursi’ye karşı sinsice yapılan planlar neticesinde zalim Sisi tarafından yapılan darbe göz ardı edilmekte, darbeye darbe bile diyememektedirler. Onların kulakları vardır, hakikate kapalıdır, dilleri vardır, hakkı söylemek istemezler, gözleri vardır, gerçekleri görmek istemezler. Bir âyet-i kerimede:“Onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir.” (Bakara Sûresi âyet:18) buyurulmuştur.

    Oynanan oyun çok büyüktür. Kardeşlerim bu gerçekleri görmek zorundayız. Bahsettiğim bu coğrafyada güçlü Lider, güçlü Devlet istenmemektedir. Şayet;  Mısır,  Suriye, Irak v.b. Ülkeler bu  oyunlara alet olmasalardı,  İsrail Gazze’de   bu  günlerde; hasta, çocuk, kadın, ihtiyar demeden    sivilleri  öldürerek yaptığı katliamları çok rahat bir  şekilde  yapabilir miydi? Kesinlikle yapamazdı. Bu oyunları, bölgedeki bütün Ülkeler için denemektedirler. Ülkemiz, son yıllarda Maddi ve Manevi alanda büyük mesafeler kat etmiş, bu özelliğinden dolayı Emperyalist güçler, yeniden Osmanlı ruhu canlanacak korkusuna kapılmışlardır.

     Gerçekleri korkmadan haykıran, girdiği bütün seçimleri kazanarak Milletin teveccühü ile iş başına gelen Dünya Lideri Sayın, Recep Tayyip Erdoğan’ı  diktatör diyerek, öncelikle Başbakanlıktan indirmeye yeltenmekteler, şimdi de Cumhurbaşkanı olmasının önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Bu yapılanları görmemek, görmezden gelmek asla bir Müslüman’a yakışmaz.

      Acizane oynanan büyük oyunu gördüğüm için, benim Cumhurbaşkanlığı seçiminde tercihim, oy vereceğim aday Recep Tayyip Erdoğan’dır.

     Zalime karşı durup, Mazlumdan yana açıkça tavır aldığı için, Dünya da herkesin sustuğu bir dönemde, hakkı haykıran tek  Lider olduğu için, Tercihim Recep Tayyip Erdoğan’dır.

     Türkiye’mizin, Suriye, Mısır, Irak v.b. bir Ülke olmaması için, Kimsesizlerin kimi olduğu için, Adam gibi adam olduğu için, tercihim Erdoğan’dır.

     Maddi ve Manevi alanlarda yaptıkları ortadadır. Güzel Ülkemiz Türkiye’miz için; Yaptığı bölünmüş Yollar, Tren ve Hızlı tren ağları, TOKİ aracılığı ile ekonomik olarak yaptığı konutlar, Sağlık alanındaki hizmetler, Eğitim alanındaki hizmetler, Köprüler, Hava alanları, Enerji Santralleri, Kendimize ait Altay Tankını, Atak Helikopterini, Savaş Gemilerini, Kısa ve Orta menzilli Füzelerin v.b. yapılmasını sağladığı, Kişi başı Milli geliri üç bin Dolar’dan on bin Dolar’ın üzerine çıkartmış olması, 2023 Hedefleri, İMF Politikalarından ve borçlarından kurtarılmış olmamız, Mazlum ve Mağdurlara destekleri ve sayamadığım daha bir çok güzel hizmetleri vesilesi ile tercihim, Erdoğan’dır.

     Döneminde; Özgürlüklerin önü açılmış, kardeşin kardeşi öldürmesine engel olunmuştur. Barıştan yana olduğu için, Alevi Sünni ayırımı yapmayıp,  insana değer verdiği için, Katsayı adaletsizliğini giderdiği için, Meslek Liselerinin Orta Kısımlarını açtığı için, Kur’an-ı Kerim’i ve Siyer-i Nebi’yi seçmeli olarak, Orta Okul ve Liselere ders olarak koyduğu için, Yıllardır kanayan bir yaraya neşter vurup Başörtüsü yasağını kaldırdığı için, tercihim Erdoğan’dır.

     Peygamberimiz (s.a.s.) “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle düzeltin. Buna gücünüz yetmezse dilinizle düzeltin. Buna da gücünüz yetmezse o zaman kalben buğzediniz. Bu imanın en zayıf derecesidir” (Müslim, İman, 78; Tirmizî, Fiten, 1; Nesaî, İman, 17; İbn-i Mâce, Fiten, 20) buyurmuştur.

      Filistin de (Gazze de), Irakta, Suriye de, Arakan da, Mısır da, Doğu Türkistan da.. Yaşanan Zulümlere karşı korkmadan çekinmeden tavır koyarak, konuşarak tepkisini ortaya koyduğu, Maddi destek sağladığı için, tercihim Erdoğan’dır.

    Değerli okuyucularım, Erdoğan’a İlk turda güçlü bir destek vererek kazandıralım. Niçin mi? Aydınlık bir gelecek için, Ekonomimizin ilk on içinde olması için, Kardeşlik için, Barış için, Tuzaklara düşmemek için, Hukukun üstünlüğünü gereği gibi hakim kılmak için, Adalet için, Özgürlük için, Milletimizin geleceği için, benim tercihim Recep Tayyip Erdoğan’dır. Rabbimin Nusret’i ve Milletimizin desteği ile 10 Ağustosta en az %55 ile seçilmesi duası ile sıhhat ve afiyetler dilerim.

  omerlutfiersoz@yenikonya.com.tr

Bu yazı toplam 988 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 2
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Haber Fark | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.