• BIST 120.792
 • Altın 307,735
 • Dolar 6,0485
 • Euro 6,5545
 • Aksaray 3 °C
 • Konya 5 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 9 °C

Yılbaşı kutlamaları haramdır

Hacı Ahmet Ünlü

Müslüman kardeşim, bizler ALLAH-u Teâla ve Rasulüne iman etikten sonra yeryüzünün meşgaleleri dinimizi öğrenmemize engel oldu. Dolayısıyla dinimizin hüküm ve emirlerinden bihaber olduğumuzu gören cini ve in'si şeytanlar haramları süslü ve güzel göstererek bizleri günahlara sevk etmeye çalışıyorlar. Bilmelisin ki yılbaşı kutlamaları da bunlardan biridir.

Basiretli Müslüman kardeşim YILBAŞI kutlamaları haramdır.

NEDEN?

ÇÜNKÜ, Yılbaşı kutlaması' denilen şenlikler aslında İsa (as)'nın doğum günü kutlaması demektir ki bu günün kesinliğini kimse bilmemektedir. Bu konuda Hristiyanlar bile bir ihtilaf içerisindedir. Katolik Hristiyanlar bir gün, Ortodoks Hristiyanlar başka bir gün kutlama yapmaktadır. Bunun yanında İsa (as)ın doğum gününü kutlamamız gerektiğini bizlere emreden herhangi bir ayet veya sahih bir hadis bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki bizler dinimizle alakalı her amelimizi dinimizden rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz.

Müslüman kardeşim, sen hiç Rasulullah (asv)'ın İsa (as)'nın doğum gününü kutladığını gördün mü?
Ya sahabelerin? Peki ya sahabeye en güzel şekilde tabi olanların? İsa (as)'nın doğum gününü kutladığını gördün mü? Bunların, bırakın İsa (as)'ın doğum gününü kutlamayı herhangi bir müslümanın bile doğum gününü kutlamamışlardır.

Hristiyanlar bu sözde doğum günü kutlamasından birkaç gün sonra Hz. Yahya(as)'nın İsa (as)'yı yıkayarak vaftiz ettiğine inandıkları için o günden birkaç gün sonra vaftiz olurlar ve buna da Gıdas Bayramı adını verirler.

Yılbaşını kutlayan müslüman kardeş, şimdi sen de bu kutlamadan birkaç gün sonra vaftiz mi olacaksın?

Basiretli Müslüman kardeşim, sen hiç Hristiyanların veya Yahudilerin, bizim herhangi bir bayramımız için hazırlık yapıp kutladığını veya bizim herhangi bir ibadetimiz

ALLAH Subhânehû Ve Teâla yardımının istenmediği her eylem, Eylem olmadığı gibi sahibine hiçbir fayda sağlamaz. Dolayısıyla, Allah ın yardımının istenmediği eylem, eylem değildir; O'nun rızası için yapılmayan eylem de sahibine hiçbir fayda sağlamaz.
Müslüman kardeşim, bizler ALLAH Subhânehû Ve Teâla ve Rasulüne iman etikten sonra yeryüzünün meşgaleleri dinimizi öğrenmemize engel oldu. Dolayısıyla dinimizin hüküm ve emirlerinden bihaber olduğumuzu gören cini ve in'si şeytanlar haramları süslü ve güzel göstererek bizleri günahlara sevk etmeye çalışıyorlar. Bilmelisin ki yılbaşı kutlamaları da bunlardan biridir.

Basiretli Müslüman kardeşim YILBAŞI kutlamaları haramdır.

NEDEN?

ÇÜNKÜ

Yılbaşı kutlaması' denilen şenlikler aslında İsa(as)'nın doğum günü kutlaması demektir ki bu günün kesinliğini kimse bilmemektedir. Bu konuda Hristiyanlar bile bir ihtilaf içerisindedir. Katolik Hristiyanlar bir gün, Ortodoks Hristiyanlar başka bir gün kutlama yapmaktadır. Bunun yanında İsa(as)ın doğum gününü kutlamamız gerektiğini bizlere emreden herhangi bir ayet veya sahih bir hadis bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki bizler dinimizle alakalı her amelimizi dinimizden rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz.

Müslüman kardeşim, sen hiç Rasulullah (asv)'ın İsa (as)'nın doğum gününü kutladığını gördün mü?
Ya sahabelerin? Peki ya sahabeye en güzel şekilde tabi olanların? İsa (as)'nın doğum gününü kutladığını gördün mü? Bunların, bırakın İsa (as)'nın doğum gününü kutlamayı herhangi bir müslümanın bile doğum gününü kutlamamışlardır.

Hristiyanlar bu sözde doğum günü kutlamasından birkaç gün sonra hz.Yahya (as)'nın İsa (as)'yı yıkayarak vaftiz ettiğine inandıkları için O günden birkaç gün sonra vaftiz olurlar ve buna da Gıdas bayramı adını verirler.

Yılbaşını kutlayan Müslüman kardeş, şimdi sen de bu kutlamadan birkaç gün sonra vaftiz mi olacaksın?

Basiretli Müslüman kardeşim, sen hiç Hristiyanların veya Yahudilerin, bizim herhangi bir bayramımız için hazırlık yapıp kutladığını veya bizim herhangi bir ibadetimiz (Namaz, oruç, hac vs.)le meşgul olduğunu gördün mü?
Asla ve Asla göremezsin. Öyleyse sen neden yeryüzünün her tarafında Müslümanları katleden bu canilerin dini merasimlerini şenlik adı altında kutluyorsun? Hiç düşünmez misin?

Dininin emirlerini yerine getirmeye gayret gösteren kardeşim, Bilmelisin ki bu Yahudi ve Hristiyanlar tarih boyunca Müslümanları dinlerinden uzaklaştırmak için her türlü yolu denemişler, günümüzde bile misyonerlik faaliyetlerini sürdürmektedirler.

İşte yılbaşı dedikleri bu oyunda dinimizi elimizden almak, kendilerine benzetmek ve kendilerine uymamızı sağlamak için dünya çapında uygulanan bir oyundur. Düşünki Rabbimiz (azze ve celle) şöyle buyurmaktadır

İman edenler Eğer kendilerine kitap verilenler(Yahudi ve Hristiyanlar)den herhangi bir guruba boyun eğecek(onlara uyacak)olursanız, sizi imanınızdan sonra tekrar küfre döndürürler
(3-Al'i İmran Suresi Ayet 100)
Tarih boyunca bize düşmanlık yapan bu Yahudi ve Hristiyanlar bugün dostumuz oldu da bizi eğlendirmek için bir gün mü tertip ettiler? Hiç düşündün mü?

Kitap ehli(Yahudi ve Hıristiyan)nden çoğu, hak kendilerine belirdikten sonra dahi, içlerindeki kinlerinden(kıskançlıktan) dolayı sizi, imanınızdan sonra küfre döndürmek isterler.”(2-bakara-109)

Dost görünen bu düşmanlardan ALLAH'a sığınırız.

Müslüman asla yılbaşı denen bu kutlamalara katılamaz. Çünkü bu onlara benzemek olur. Peygamberimiz(sav) şöyle buyurur.

Kim bir kavme benzerse O'da onlardandır.
(Ahmed b. Hanbel ibni ömer'den rivayetle)
ALLAH'a ve Ahiret gününe iman eden Müslüman, hala şeytanın göz boyaması olan bu zayıf hilesine uyacak ve uygulayacak mısın?

Şeytan onlara işlerini süslemiş ve onları doğru yoldan alıkoymuştur. Halbuki onlar gözü açık kimselerdi.
(29-Ankebut Suresi Ayet 38)

Müslüman kardeşim, kalabalıklarla aldatan şeytanın aldatmalarına kanma. Ve sakın şu cümleler seni yanıltmasın.

Rabbim bizleri bid'atlere (sonradan uydurulup dine sokulan her şey) dalmaktan ve Yahudi ve Hristiyanlara benzemekten uzak kılsın.

 

Bu yazı toplam 62 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 1
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Haber Fark | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.