2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi başvuruları bu tarihte başlıyor

2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi başvuruları bu tarihte başlıyor

Aile ve Sosyal İşler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na başvurusu onaylanan kişilere 48 ay vadeli ve iki yıl geri ödemesiz 150 bin TL faizsiz kredi verileceğini belirtti.

Pilot olarak deprem bölgesinden başlanacak Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların 15 Şubat’tan itibaren alınacağını belirten Göktaş, "Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

2 YIL GERİ ÖDEMESİZ, 48 AY VADELİ 150 BİN TL KREDİ

Başarılı Bakan Göktaş, başvuruların Bakanlığın "aile.gov.tr" internet sitesinden yapılacağını kaydederek, “Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak deprem bölgesini belirledik. Deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tutuyoruz. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destekle aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken para ile orantılı şekilde süreci yürüteceğiz.” dedi.

EVLİLİK ÖNCESİ VE SONRAS TAAHHÜT VERİLECEK

Bakan Göktaş, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Başvuru için gerekli diğer şartların da yakın zamanda açıklanacağını kaydeden Göktaş, “Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak, onların hizmetine sunacağız” diye sözlerle konuşmasını tamamladı.

Bu haber toplam 748 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ekonomi