26 Senelik derdinden kurtuldu

26 Senelik derdinden kurtuldu

Eskil'li çiftçi Hasan Dağlı (72), tıp'ta "Fil Burun" olarak bilinen 25 yıllık hastalığında Aksaray Devlet Hastanesi doktorlarından Op.Dr. Volkan Beden'in başarılı operasyonu ile kurtuldu.

 

                    1985 yılından itibaren burnunun sürekli büyüdüğünü ve son yıllarda nefes almakta, yemek yemekte ve uyku uyumakta güçlük çektiğini ifade eden 72 yaşındaki Hasan dede ameliyat sonrası kontrol için geldiği hastanede duygularını şöyle dile getirdi. 

                "Konya'ya Tıp Fakültesine defalarca gittim. tıp fakültesindeki doktorlar bana hastalığımla ilgili tam bir bilgi verip, ameliyatın başarısı konusunda ümitli konuşmadılar. 25 yıldır bu rahatsızlığımla yaşıyordum. Toplum içerisine çıkamaz olmuştum. Rahat nefes alamıyor, uyuyamıyor ve yemek yemekte zorlanıyordum. Konya’da Üniversite hastanesinde hastalığıma bir sonuç alamayınca son çare olarak Aksaray Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi doktorlarından Volkan Beden'e başvurdum ve muayene oldum. Volkan bey, bana hastalığımı anlattı, olacağım ameliyatla ilgili ayrıntılı bilgi, her şeyden önemlisi moral ve cesaret verdi. Aksaray Devlet Hastanesinde 13 Ocak 2011 tarihinde ameliyat oldum. Doktorların fil burun olarak tabir ettiği hastalığımdan Dr. Volkan beyin sayesinde kurtuldum. Artık rahat nefes alabiliyor, rahat uyuyabiliyorum. her şeyden önemlisi insanların bakışlarından rahatsız olmadan rahatlıkla toplum içerisine çıkabiliyorum. Ameliyattan önce insanların bakışlarından rahatsız olduğum için toplum içerisine çıkamazdım. Beni yeniden sağlığıma kavuşturdu. Allah kendisinden razı olsun " dedi.

                 Aksaray Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Volkan Beden'de "Hasta bana geldiğinde 25 yıldır bu şekilde rahatsız olduğunu, nefes almakta, yemek yemekte, uyumakta ve toplum içerisine çıkmaktan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Muayene, tahlil ve tetkiklerden sonra hastayı ameliyat ettim. Hasta başarılı bir ameliyatla "fil burun"rahatsızlığından kurtuldu. Hasan dedeyi 72 yaşında tekrar eski sağlığına kavuşturduğum için bir doktor olarak mutluyum" dedi. 

 

Bu haber toplam 2851 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum