5 CHP'li başkandan tasarruf ve şeffaflık sözü

5 CHP'li başkandan tasarruf ve şeffaflık sözü

Konya'da 5 ilçede seçimi kazanan CHP'li belediye başkanları, itibardan tasarruf edeceklerini, gereksiz harcamaları kısacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Barış Bektaş, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, 5 belediye başkanı; Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, Cihanbeyli Belediye Başkanı Dr. Fırat Kızılkaya, Ereğli Belediye Başkanı Ümit Akpınar, Akşehir Belediye Başkanı A. Nuri Köksal, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve belediye meclis üyeleri, Dedeman Otel'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kendilerini tanıtan belediye başkanları, hayata geçirecekleri projeler ile ilgili bilgiler verdi. Tüm belediye başkanları, “İtibardan tasarruf olur” diyerek, yapacakları ilk işin gereksiz harcamaları kesmek olacağının mesajını verdi.

ANKARA VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR'İN KONYA'YA DESTEKLERİ OLACAK

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, Konya'daki seçim sonuçlarının böyle olacağını öngördüklerini ve beklediklerinin olduğunu ifade etti. Konya halkının CHP'ye kredi açtığını dile getiren Bektaş, halkçı bir belediyecilik yapacaklarını aktardı. Konya'da yapacakları belediyecilik hizmetlerinin emsal olacağını kaydeden Bektaş, “5 ilçemizde yapacağımız çalışmalar, bir sinerji oluşturacak. Oluşan sinerji, Konya'yı kaplayacak. Böylece CHP olarak Konya Büyükşehir'de de iddialı olacağız. Zafer sarhoşluğunda değiliz. Biz, sorumluluklarımızın farkındayız. Daha önce Konya Büyükşehir'de partimizin grubu yoktu. Bir deneyim mekanizması kurulmamıştı. Şimdi grup kurduk. Katma değer üreten bir muhalefet anlayışını ortaya koyacağız. Büyükşehir’in kimin elinde olduğunun önemi yok. Önemli olan ortaya güzel projeler koyabilmek. Biz, projelerimizle geleceğiz. Başkanlarımız da sömürüyle değil, projelerle geldiler. İnşallah CHP'nin yönetiminde olan diğer belediyelerin de İstanbul ve Ankara gibi Konya'ya katkılarının olduğunu göreceksiniz” şeklinde konuştu.

img-0478.jpg

ARTIK VAKİT KONYA'YA HİZMET ETME VAKTİDİR

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman da şunları söyledi: “31 Mart Pazar Günü ülkemizle birlikte Konya’da gerçekleştirilen Yerel Seçimlerinde vatandaşlarımızın partimize yönelik teveccüh bizleri sevindirdi. Bu seçimlerde seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi. Çünkü ekonominin iyi yönetilmemesi sonucu geçinemeyen, maaş zammı talebine karşılık verilmeyen ve kuyruklarda bekletilen emeklilerimizle, yüksek enflasyon karışışında sürekli artan harcama kalemlerinin fiyatlarının artmasıyla baş edemeyip, satın alması gittikçe zorlanın ve hayat pahalılığı altında ezilen ve geçinemeyen, aynı zamanda ülkemizin milli gelirinin eşit dağıtımından faydalandırılmayan vatandaşlarımız artık, 22 yıllık AK Parti iktidarına dur diyerek sarı kart göstermiştir. Bu seçimin kazananı Konya ittifakı olmuştur. Seçimlerin en önemli sonuçları ise şöyledir; Bugün seçmen Cumhuriyet’in 2. yüzyılının ilk seçimlerinde iktidar partisinin orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi. Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmemesi gerektiğine mesaj vermiştir. Bu seçimin bir kaybedeni yoktur. Bizim başarımızın kimsenin hezimeti olmayacaktır, kimsenin hezimeti değildir. Bugün hangi partiye oy vermiş olursa olsun kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır. Şehirlerimiz emin ellere teslim edilmiştir. CHP artık başının üzerindeki görünmez yüzde 25'lik tavanı kırmıştır tuzla buz etmiştir. Bu sonuçları birileri rehavete sevk edecek bir galibiyet olarak asla değil, seçmenin bize açtığını bir kredi olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim. Tüm seçmen gruplarından gelen Türkiye siyasetinin akışını esastan değiştiren bu desteğin partimize büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız. Konya’da iddialı olduğumuz belediye seçimlerinden 5 ilçemizde belediyeyi kazanarak, partimizin sosyal, demokrat, halkçı belediyecilik anlayışıyla Konya halkıyla tanıştırarak, vatandaşlarımızın tümüne eşit hizmet vererek, belediyelerin kaynaklarını rantta değil, halkımızın hizmetine eşit bir şekilde sunacağız. Artık, bize güvenip oylarıyla destek veren bütün Konyalılara sosyal, demokrat ve halkçı belediyeciliğimizle hizmet verme zamanıdır. İşimiz gücümüz Konya olacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.