Ahmet Baydar: “Hayatım boyunca FETÖ ile savaştım”

Ahmet Baydar: “Hayatım boyunca FETÖ ile savaştım”

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Bylock kullanıcısı olduğu yönünde çıkan haberlere tepki göstererek, "Savcılık...

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Bylock kullanıcısı olduğu yönünde çıkan haberlere tepki göstererek, "Savcılık ve yetkili mercilerin soruşturma ve kovuşturması sonucunda suçsuz olduğum yazılı olarak beyan edilmiştir" dedi.

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "Bylock" kullanıcısı olduğu yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Baydar, "Tamamen, şahsımı ve Konyaspor'daki görev ve yetkilerimi yıpratmaya yönelik yapılan bu asılsız haberler, tek tek takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Bilinmelidir ki, bu tip asılsız haberleri çıkaran ve yazan kişiler hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Yazılı, görsel ve sosyal medyada yasa dışı FETÖ/PDY örgütünün haberleşme programı olan Bylock'u telefon hattımda kullandığıma dair yanlış, asılsız bilgiler yer almaktadır. Üzerime isnat edilen iftiralar kuşkuya yer bırakmayacak şekilde asılsızdır, düzmecedir, haysiyet cellatlarının, neye hizmet ettikleri belli olmayan yıpratma girişimleridir" şeklinde konuştu.

"Savcılık belgesi iftiraları boşa çıkarmıştır"

Hakkında çıkan iddialar üzerine kendisi ile ilgili gerekli soruşturmanın yapılması için savcılığa başvurduğunu ve suçsuz olduğuna dair belge verildiğini açıklayan Baydar, elindeki belgeyi göstererek, "Kamuoyu bilmelidir ki, söz konusu mecralarda tarafıma isnat edilen suçlamalar yer alır almaz savcılığa ve yetkili mercilere başvurarak gerekli soruşturmanın yapılmasını ve şahsımın hiç bir şekilde ve hiçbir zaman FETÖ/PDY gibi illegal, hain terör örgütleri ile herhangi bir bağımın olmadığını ifade ederek gerçeklerin ortaya çıkarılmasını talep ettim. Savcılık ve yetkili mercilerin soruşturma ve kovuşturması sonucu 2017/39972 no'lu soruşturma ve 2017/ 1998 no'lu karar ile suçlamalardan ari olduğum ve suçsuz olduğum yazılı olarak beyan edilmiştir. Yukarıda soruşturma ve karar no'su belirtilen belge ile Konyaspor'a, Konya'ya ve özelde de şahsıma oynanan oyunlar, algı operasyonları, itham ve iftiralar boşa çıkarılmıştır. Hiçbir delile ve ispata dayandırılmadan, bu haberleri çıkaran kişilerin yapmış olduğu tüm paylaşımlar kamuoyu nezdinde çok karşılık görmese de, bu şahısların yüce adalet karşısında hesap vereceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

"FETÖ üzerinden Konyaspor'u yıpratma çalışmaları sonuçsuz kalacaktır"

Ahmet Baydar, FETÖ üzerinden Konyaspor'un yıpratılmak istendiğini anlatarak, "Hayatım boyunca bu hain FETÖ terör örgütüyle savaşmış, mücadele etmiş, hiçbir şekilde yanlarında yer almamış ve bundan sonra da tüm gücüm ve imkanlarımla bunlarla mücadele etmeye devam edeceğim. FETÖ terör örgütünün şahsım ve Konyaspor üzerinden tarihinde ilkleri yaşamış ve başarılar, elde etmiş bir yönetimi yıpratma kampanyaları sonuçsuz kalmış ve kalacaktır. Sosyal paylaşım sitelerinde haysiyet cellatlığı yapan güruhun, adaleti tartışmaya açarak neye ve kimlere bilerek veya bilmeyerek hizmet ettiğini kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Netice olarak; Konya, Konyaspor ve şahsım, hesaplaşmaların aleti olmamış, olmayacaktır. Biz bugüne kadar Konya'ya, Konyaspor'a elimizden geldiğince maddi ve manevi hizmet etmeye çalıştık ve aynı şevk azimle inşallah çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 861 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.