AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Teşkilatı, 67. İl Danışma Meclisi ve sonrasında verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Teşkilatı, 67. İl Danışma Meclisi ve sonrasında verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Programa katılan 62, 63 ve 64. Hükümetlerinin Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşmada Ramazan'ın dünyanın ve ülkenin her yerinde çok güzel olduğunu ancak Konya'nın farkına ve şehrin o eşsiz manevi havasına vurgu yaptı. Davutoğlu, "Bütün Ramazanlar ve iftarlar güzeldir. Ama Konya'da iftar yapmanın manevi lezzeti ayrıdır. Konyalılarla iftar açmanın manevi bereketi ayrıdır. Bizi bir araya getiren Rabbime şükrediyorum" dedi.

"İslam Dünyası yeni parçalanmışlıkların eşiğinde"

"Bir yıl içinde çok şey yaşadık" diyen Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yeni parçalanmışlıkların eşiğindeki İslam dünyasının son durumu hakkında da değerlendirmede bulunarak, "Bugün hepimiz, Körfez Ülkeleri arasındaki ihtilaflar dolayısıyla ortaya çıkan tablo dolayısıyla üzüntülüyüz. Katar'a yönelik başlatılan ambargo, hem Türkiye'de hem de İslam dünyasında büyük üzüntüye sebep verdi. Eğer her bir Ramazan'ın bir şiarı, bir sloganı varsa, bu Ramazan'ın tek şiarı ve sloganı birlik ve vahdet olmalıdır. İslam dünyası etnik ve mezhep gerilimleriyle çatışırken ve kendi içinde büyük acılar yaşarken; şimdi körfezde yeni gerilim ve çatışmanın ateşi körüklendi. Katar, Türkiye'nin en yakın dostudur. Dışişleri Bakanlığım sürecince de bu konuya en büyük öncelik verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler ve tüm diplomasimiz, Katar ile olan ilişkiye her zaman en büyük hassasiyeti gösterdi. Öte yandan Suudi Arabistan olmak üzere tüm körfez ülkeleri ile de çok yakın dostluk ilişkilerimiz var. Dolayısıyla bugün tüm bu kardeş ülkelere hepimizin tek bir mesajı olması gerekiyor o da aranızdaki sorunları diyalogla, konuşarak çözün ama zinhar kapılarınızı ve gönüllerinizi birbirinize kapatmayın. Bu konuda ve sorunun çözümü için Sayın Cumhurbaşkanımız da elinden geleni yapıyor. Bizler de hep birlikte bu birliğin sürmesi adına dua etmeliyiz" diye konuştu.

Konya, Türk siyasetinde vakarın ve vuslatın nefesini üflemiş bir şehirdir"

Konya'daki birlik ve beraberlik havasının artarak devam ettiğini söyleyen Davutoğlu, bu birlik havasını bozmaya çalışanlara da fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Son bir yılda, özellikle de 15 Temmuz'dan sonra birlik ve beraberliğimizi dumura uğratmak için nice iftiralar atıldığını ve nice kampanyalar yürütüldüğünü hepiniz görüyorsunuz. Bu konuda Konyalı kardeşlerimizin de derin üzüntüler duyduğunu da biliyorum. Hayatlarında bu dava için tek bir damla ter dökmemiş bazı çeteler, hayatını bu davaya adamış ve birlik beraberlik gerektiğinde her türlü makamı terk edenler için olmadık iftiralar gündeme getirilmiştir. Buna zemin hazırlayanlar çıksa da elhamdülillah Konya, Türk siyasetinde birliğin, vakarın ve vuslatın nefesini üflemiş bir şehirdir. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, bu birlik meşalesini hep birlikte taşımaya devam edeceğiz. Hiç merak etmeyiniz, hiçbir hakikat gölgede kalmaz" ifadelerini kullandı.

"Türkiye tüm mazlum halkların tek ümididir"

Son yıllarda her Ramazan'ı hüzünle karşıladıklarını söyleyen Davutoğlu, İslam dünyasından gelen acı haberlerin yürekleri yakmaya devam ettiğini dile getirerek, "2011'de Somali'deydik. Açlık içindeki o halkın halini görüp büyük üzüntü duymuştuk. Başka bir Ramazan'da Arakan'daydık. Oradaki kardeşlerimizin acısını da yine yüreğimizde hissetmiştik. Yine başka bir Ramazan'da Gazze'de bombaların altında Gazzeli kardeşlerimizin derdine derman olabilmek için diplomasi yapıyorduk. Türkiye öyle büyük bir ülkedir ki tarih boyunca hem büyük zafer ve muştuların hem de büyük acıların mekânı olmuş bir coğrafyanın merkezindedir. Türkiye her zaman olduğu gibi bugün de tüm mazlum milletlerin ümidi durumundadır" şeklinde konuştu.

"15 Temmuz'da ülkenin beli kırılmak istendi"

15 Temmuz hain darbe girişiminin Türkiye'nin gücünü ve mazlumların umudu olan Türkiye'nin ümidin belini kırmak amacıyla yapıldığını söyleyen Davutoğlu, bu hain girişime izin vermeyen millete ve özellikle de Konya'ya teşekkür etti. Davutoğlu, "İslam dünyasını kesin ve mutlak bir şekilde yeise sürüklemek için geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nı müteakip 15 Temmuz'da hain bir çete bu ülkenin geleceğini karartmak için harekete geçti. Hepimiz o büyük acıyı yaşadık. Ben burada bir kez daha bu vesileyle 15 Temmuz'da milletimizin onuru, geleceğimiz ve istikrarımız için büyük bir mücadele veren milletimize şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de o gece ilk kıyama kalkan Konya'ya minnetlerimi sunuyorum. Değerli İl Başkanımıza, il ve ilçe teşkilatlarımıza, yerel yönetimlerimize, kısacası o gece dışarıda olan tüm kardeşlerimize şükran borçluyuz. Ayrıca o gece şahadet şerbeti içen kardeşlerimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

"Ramazan ayı gönüllere girme ayıdır"

Davete icabet eden tüm misafirlere ve teşkilat mensuplarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat da, programın amacından bahsederek, "Bizler bugün burada kardeşliğimizi, parti aidiyetimizi ve davamıza olan bağımızı güçlendirmek için bir aradayız. Ramazan ayı elbette bir arınma, rahmetinden ve bereketinden faydalanma ile Cenab - ı Hakk'ın rızasına nail olmak için oruç tutuyoruz" diye konuştu.

İl Teşkilatı olarak Ramazan ayı süresince şehrin birçok yerine ve insanına ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizen Arat, kardeşlik ve birliğin koruması adına muhtaç ve fakir sofralarında bulunmayı çok önemsediklerini söyleyerek, "Bu konuda gerek belediyelerimiz, İl Yönetimimiz, gerek ilçe gerekse de kadın ve gençlik kollarımız bu konuda önemli gayretler sarf ediyorlar. Özellikle Büyükşehir ile ilçe belediyelerimiz, Ramazan'ın başından bu yana yoğun programlar yapıyorlar. İl ve ilçe kadın ve gençlik kollarımız da evlere gönüllere girmeye devam ediyor. Bu konuda çabanızı arttırmanızı rica ediyorum. Ramazan ayı mağdurların duaların kabul olduğu aydır. Bizler de bu dualara vesile olmaya çalışıyoruz. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

"Konya Teşkilatı ile gurur duyuyoruz"

İl Başkanı Musa Arat'ın ardından AK Parti Konya Milletvekilleri adına söz alan Mehmet Babaoğlu, Ramazan ayında en önemli duygunun paylaşma olduğuna dikkat çekti. Babaoğlu, "Bu mübarek ayda paylaşmaya büyük önem vermemiz gerekiyor. Soframızı ve sevgimizi paylaştıkça artıyor. Buna özellikle dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3. Olağanüstü Genel Kongre ile AK Parti Genel Başkanı seçilmesi konusuna da değinen Babaoğlu, partinin yeni MKYK ve MYK'sına yeniden seçilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir'i tebrik etti. Babaoğlu, "Bundan sonra da yine hep beraber Konya ve ülkemiz için yeni projeler yatırımlar ve vatandaşımızın taleplerine cevap vermeye, yetişmeye çalışacağız. 2 gün sonra 7 Haziran'ın da yıldönümü. Bu süreçte iki seçim bir referandumu yaşadık. Ben de siyasete 2 yıl iki gün önce başladım. Bu sürede iki seçim, bir referandum, üç kongre ve bir de darbe girişimi yaşamış sıkıştırılmış siyaset yapan bir milletvekili olarak hep beraber dayanışmamızın gücü ile bugünlere geldik. Çok şey yaptık, çok şeyler başardık. Konya büyük bir aile, Konya teşkilatı büyük bir teşkilat. İliyle, ilçesi, kadın ve gençlik kolları ile ve yerel yönetimleriyle beraber ben her zaman sizinle gurur duydum" şeklinde konuştu.

"Beyşehir Yolu 28 Ekim'de bitiyor"

Konya'nın yatırım ve yeni projelerini çok sıkı bir şekilde takip ettiklerinin altını çizen Babaoğlu, özellikle Lojistik Köy, Mersin Yolu ve Metro Hattı çalışmalarının aksamadan devam ettiğini söyledi. Beyşehir Yolu'na da değinen Babaoğlu; "Geçtiğimiz günlerde müteahhitlerle bir toplantı yaptık. İnşallah 28 Ekim'de bitiyor. Bu konuda bana söz verdiler. İnşallah 28 Ekim'de Beyşehir Yolu bitince Beyşehir Yolu Aşkı da o tarihte bitmiş olacak. Konya'nın Teknik Üniversite ile Konya Ovası'na yeni su getirilmesi ilgili talebi ve çalışması da devam ediyor. Gerek teşkilat gerekse de milletvekilleri olarak bu konunun da yakın takipçisiyiz" dedi.

"Tüm ihtiyaç sahibi, öksüz ve yetimlere ulaşmalıyız"

Tüm İslam alemi ve teşkilat mensuplarının Ramazan ayını tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Ramazan-ı Şerif'te sorumluluklarımız artıyor. Mutlaka ihtiyaç sahiplerini bulmamız, yetim ve öksüzlerimizin saçını okşamamız, muhacir olan, misafirimiz olan kimsesiz insanımızın ihtiyaçlarıyla da hemhal olmamız gerekiyor. Hamdolsun teşkilat ve yerel yönetimler olarak hep birlikte duyarlı bir şekilde çalışıyoruz ama hassasiyetimiz artarak devam etsin istiyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl merkezde meslek grupları ile iftar programları yapıyoruz. Şehrimizin tüm meslek oda ve gruplarına 10 bin kişilik spor ve kongre merkezimizde iftar programları düzenliyoruz" ifadelerini kullandı.

Programa 62, 63 ve 64. Hükümetlerinin Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkez ve ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları, eski ve yeni İl Yönetimi, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetimleri, mahalle başkanları ile partinin birçok kademesinde görev alan isimler katıldı.

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

AK Parti Konya ailesi, İl Danışma Meclisi ve iftar programında bir araya geldi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 2572 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.