AK Parti Konya İl Başkanı Arat: “Konya bir dava şehridir”

AK Parti Konya İl Başkanı Arat: “Konya bir dava şehridir”

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, son günlerde Konya'ya karşı yürütülen algı operasyonuna tepki göstererek, Konya'nın bir dava şehri olduğunu, her...

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, son günlerde Konya'ya karşı yürütülen algı operasyonuna tepki göstererek, Konya'nın bir dava şehri olduğunu, her zaman ülkesine, milletine ve değerlerine sahip çıktığını söyleyerek, "Masa başından ahkam kesenlere, şehrimizi ve insanımızı birtakım algı operasyonlarıyla karalayanlara izin vermeyeceğiz. FETÖ ile bağı olan; devletine ve milletine karşı hain planlar kuranların yargı huzurunda gereken cezayı alacağına olan inancım tamdır" dedi.

Tarih boyunca Konya'nın hiçbir zaman yanlışın ve yanlış yapanın yanında yer almadığının altını çizen AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, devletinin, milletinin ve hükümetinin kadimden beri yanından ayrılmayan Konya'yı karalayanlara ve Konya üzerinden prim yapmaya çalışanlara da izin vermeyeceklerini söyledi.

"Masa başından ahkam kesenlere izin vermeyeceğiz"

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, yaptığı açıklamada, "Özellikle son günlerde bazı ulusal basın-yayın kuruluşları, Konya'ya yönelik yalan, yanlış ve iftira dolu yayınlar yapmaktadırlar. Öncelikle şunu ifade etmemiz gerekiyor ki Konya, bir dava şehridir. Konya'nın tarihi misyonu ve siyasal geleneği bellidir. Derdi olan, dertli ile dertlenenlerin şehridir Konya. 15 Temmuz'da hain terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimine karşı harekete geçen ilk şehirlerden birisidir Konya. Binlerce hemşehrimiz; 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve devletimize sahip çıkmıştır. 15 Temmuz'dan 7 Ağustos'a kadar devam eden demokrasi nöbetlerinde Konya meydanları hiçbir zaman terk etmemiştir. FETÖ operasyonlarının ilk başladığı şehirlerin başında da yine Konya gelmektedir. Hal böyleyken bu şehri tanımayan, şehrin havasını teneffüs dahi etmeyen ve Konya'nın beşeri yapısından bihaber kesimler, masa başından ahkam kesme gayreti içindedirler. Anlaşılan, hemşehrilerimizin devletimize ve cumhurbaşkanımıza olan büyük desteği ile Konya'nın AK Parti'nin sarsılmaz kalesi olması, birilerini rahatsız etmiştir. Köşelerinden Konya'nın adının fitne fesatla tahrif edilmesi hadsizliği içine girenlere karşı mücadeleye devam edeceğiz. Bizler bu tür algı operasyonlarına da asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

"Devletine ve milletine hainlik eden cezasını çekecek"

FETÖ ile olan mücadelenin başladığı ilk günden bugüne kadar devletin, hükümetin ve ilgili kurumların FETÖ ile ilişiği olanların tamamıyla ortaya çıkarılması ve yargı önünde hesap vermesi için büyük mücadele verdiğini hatırlatan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, bu süreçte yanlış yapanın yanına kar kalmayacağına vurgu yaptı. Başkan Arat, "Hain darbe girişiminin hemen ardından devletimiz, hükümetimiz, yargı ve tüm kolluk kuvvetlerimiz, bu kirli ağın tamamıyla ortaya çıkarılması ve ülkemize hainlik eden herkesin yargı önünde hesap vermesi için verdiği mücadele devam etmektedir. AK Parti İl Teşkilatı olarak bizler de sonuna kadar bu sürecin destekçisi ve takipçisiyiz" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.