AKATDER Aksaray Kral FM'de Projelerini Anlattı

AKATDER Aksaray Kral FM'de Projelerini Anlattı

Eskilde kurulan Eskil Ağaçlandırma Kalkındırma ve Tuzgölünü Koruma Derneği (AKATDER) yöneticileri Aksaray Kral FM radyosunda Harun Atalay'ın hazırlayıp sunduğu haftanın proğramına canlı yayın konuğu olarak katıldılar.

Mustafa YOL

Aksaray Kral FM de Harun ATALAY'ın hazırlayıp sunduğu Haftanın Konuğu programına konuk olan (AKTDER)Başkanı Ahmet SANLAV ve başkan yardımcısı Hilmi YOL hızla potansiyelini kaybetmekte olan Tuz Gölü'nün kurtarılması için acil önlemler alınması gerektiğini vurguladılar. Ülkenin tuz ihtiyacının %60'ını karşılayan ve hem ekonomik hem de turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahip olan Tuz Gölünün önemini herkese anlatmak  için yola çıktıklarını belirten Sanlav, “Tuz Gölünün ve doğal bitki örtüsünün korunması için gerekli çalışmaları yapmayı Tuz Gölü bünyesinde bulunan,doğal kuş cennetlerinin korunmasına yardımcı olabilmeyi kuş yavruların beslenmesi ve doğal hayatın korunması ve bu alanlarda yapılacak çeşitli sosyal etkinliklerle insanların konuya daha duyarlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultusunda çalışmalarımıza başladık Ayrıca derneğimizin öncelikli amaçlarından bir tanesi de İlçemizi ve civarını ağaçlandırmak. Tuz Gölü ilçemiz sınırlarında olduğu ve ilçe ile Tuzgölü arasındaki arazi kurak olduğu için bu bölgeyi ağaçlandırma adına çok ciddi çalışmalar yapıyoruz”dedi.
Konunun ciddiyetinin altını çizen dernek başkan yardımcısı Hilmi Yol,” Biz daha önceleri kişisel çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Fakat prosüdürler her zaman bize engel oldu. Bizde kurduğumuz dernek aracılığı ile sıkıntılarımızı dile getirerek yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar için yardım istiyoruz. Bölge 2012 yılına kadar ciddi oranda ağaçlandırılmış olacak. Ağaçlandırma çalışmamız merkezden başlayıp çember şeklinde açılacaktır. Bu konuda ilçe kaymakamlığı , Eskil belediyesi ve bir çok kurum bize destek sözü verdi.” Dedi. Yapılan proğramda ilimizden ve çevresinden bir çok dinleyici mesaj göndererek destek sözü verdi..

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum