Aksaray Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi Konferansı

Aksaray Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi Konferansı

Aksaray Üniversitesi İşletme Yönetim Topluğu tarafından organize edilen İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) Konferansı (Uygulamalı Sertifika Programı) üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla ASÜ Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Aksaray Üniversitesi İşletme  Yönetim Topluğu tarafından organize edilen İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) Konferansı (Uygulamalı Sertifika Programı) üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla ASÜ Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İki gün boyunca devam eden konferansların ilki geçtiğimiz Salı günü, Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Himmet Karadal’ın oturum başkanlığında iş dünyası temsilcileriyle yapıldı.

İSE Otomotiv İKY Müdürü Sibel Tok, Mercedes Benz İKY Uzmanı Nilgün Koçak, Sütaş İKY Müdürü Barış Fidan ve Balküpü İKY Müdürü Şaban Duldare üniversite öğrencilerine firmalarındaki insan kaynakları yönetimi uygulamalarını anlattı. Geleceğin İKY yöneticilerine deneyimlerini anlatan ve telkinlerde bulunarak önemli ipuçları veren konuşmacılar; en alt kademeden en üst kademeye her işin bir kariyer deneyimi olduğuna dikkat çekti. Aksaray’da ulusal ve uluslar arası düzeyde faaliyet gösteren işletmelerin İKY yöneticileri olan konuşmacıların kariyer deneyimleri üniversite öğrencileri tarafından ilgiyle dinlendi.

Çarşamba günü gerçekleşen ikinci oturumda ise üniversite öğrencileri kamu yönetimindeki kariyer meslekler ve fırsatlar hakkında bilgilendirildi. Yine Doç. Dr. Himmet Karadal’ın oturum başkanlığında gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı Devlet Personel Uzmanı Hemşehrimiz Evren Dinçer katıldı. Dinçer, katılımcılara KPSS, kamuda kariyer meslekleri, mesleğe giriş ve yükselme imkanlarına dair önemli bilgiler sundu.

Konferansların çok verimli geçtiğini belirten İşletme Yönetim Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Himmet Karadal, katılımın beklentilerinin üzerinde gerçekleşmesini sevindirici bir gelişme olarak nitelendirdi. Her iki konferansa binden fazla öğrencinin katıldığını, konferans salonunun talebi karşılamakta zorlandığını dile getiren Karadal, “Kişisel gelişimi destekleyen faaliyetlere olan ilginin bu denli yüksek oluşu memnuniyet verici bir gelişmedir. Zaten içinde bulunduğumuz bilgi çağında böyle olmaması gelişmişlikle bağdaşmazdı. Bu durum üniversitemizin de kısa sürede ne kadar hızlı büyüyüp, geliştiğini göstermektedir” dedi. Karadal, konferanslara katılan öğrencilere ücretsiz sertifika verileceğini duyurarak, ilerleyen günlerde de girişimcilikle ilgili konferans düzenleyeceklerini kaydetti.

Bu haber toplam 1723 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.