Akşehir Belediyesi’nden okullara üçlü geri dönüşüm kutuları

Akşehir Belediyesi’nden okullara üçlü geri dönüşüm kutuları

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi "Daha Temiz Bir Akşehir" prensibiyle başlattığı çalışmalar kapsamında ilçedeki 20 okula üçlü geri dönüşüm...

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi "Daha Temiz Bir Akşehir" prensibiyle başlattığı çalışmalar kapsamında ilçedeki 20 okula üçlü geri dönüşüm kutuları dağıttı.

Geri dönüşümün önemine vurgu yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya "24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ne göre; belediyemiz ile Palta Metal ve Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti. ile 01.12.2016 tarihinde 3 yıllık olmak üzere, Akşehir Belediyesi mücavir alanları içinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması, taşınması ve ayrıştırılması sözleşmesi imzalanmıştır. Şehrimiz genelindeki 90 adet geri dönüşüm kafeslerinin tamiratları yapılarak boyanmış yine şehrimizdeki 20 okulumuza da üçlü geri dönüşüm kutuları dağıtılmıştır. Doğal kaynaklarımız nüfusun artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi nedeni ile her geçen gün daha da azalmaktadır. Bu nedenle malzeme tüketimini azaltmak, değerlendirilebilir nitelikli atıkları geri dönüştürmek sureti ile doğal kaynaklarımızı verimli kullanmak zorundayız. Bu nedenle geri dönüşüm; doğal kaynaklarımızın korunması ve verimli kullanılması için son derece önemli bir işlemdir. Nasreddin Hoca'mızın torunlarının doğal kaynaklarımızı ve doğayı korumak adına geri dönüşüme dikkat ederek, özellikle geri dönüşümü olacak çöpleri bu kafeslere ve okullardaki üçlü geri dönüşüm kutularına atacaklarına inanıyorum" dedi.

Akşehir Belediyesi’nden okullara üçlü geri dönüşüm kutuları

Akşehir Belediyesi’nden okullara üçlü geri dönüşüm kutuları

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.