Amatör Kuralar Çekildi. Eskilspor'un maçları Aksaray'da

Amatör Kuralar Çekildi. Eskilspor'un maçları Aksaray'da

Aksaray 1. Amatör Küme'de gruplar kura çekimi ile belli oldu

2011-2012 sezonunda 1 .amatör kümede; A grubunda Akhisarspor, Aratolspor, Bağlıkayaspor, Belediyespor, Gülağaçspor, Hamidiyespor, Karadenizspor, Özel İdarespor, Sultanhanıspor,B G rubunda ; Aksaray Gençlikspor, Çimelispor, Eğitimspor, Eskilspor, Güzelyurtspor, Taşpınarspor,Topakkayaspor takımları yer alacak.

 Arif Ümit Uztürk  Futbol Ailesine Kura Çekiminde Veda Etti

Aksaray 1. Amatör Küme’de gruplar kura çekimi ile belli oldu. 17 takımın mücadele edeceği 1. amatör kümede 9 takım A Grubu’nda ve 8 takım da B Grubu’nda heyecan yaşayacak.. Aksaray 1. amatör kümede  gruplarını ilk 3 sırada tamamlayan ekipler play off grubunda mücadele etmeye hak kazanacak.  Gruplarını son sırada tamamlayan ekip ise 2 .amatör kümeye düşecek.

Aksaray Gençlik Hizmetleri Gençlik ve  Spor İl Müdürü vekili Arif Ümit Uztürk 6 yıldır görev yaptığı Aksaray’da  futbol ailesi ile  kura çekiminde futbol ailesi ile vedalaştı. Uztürk kura çekiminde yaptığı veda konuşmasında duygusal anlar yaşandı. Uztürk,

 “Aksaray’da 2005 yılında göreve geldim.6  yıl süren hizmet döneminde amatör futbol ailesi de güzel günlerimiz oldu. Amatör futbolun kalitesini yükseklere taşımaya çalıştık. Bunda kısmen başarılı olabildik. Tesislerimizi en iyi şekilde amatör kulüplerin kullanabilmelerini sağladık.

. Futbol ailesi ile de yakın diyalogumuz vardı. Futbolun gelişmesi için Aksaray’da 3 tane merkez ve ilçelerimize sentetik saha projemiz vardı.. İlçelerde futbolun kalitesi daha da yükselecekti. Çünkü ilçelerde  şuan sahalar bakımsız ve futbol oynamaya elverişli değil. Sentetik saha olsa hiçbir bakım istemez  sentetik futbol sahası futbolun gelişiminde büyük bir role sahip. Bunlar hedefimizde ve projemizde idi. Ama hizmet durmayacak ve en güzel şekilde devam edecektir. Aksaray’da tesislerin gelişmesi için yatımlar yapıldıkça tesisiler daha modernleşecektir. Ama eksikler hiç bir zaman da bitmeyecektir. Aksaray  Orta Anadolu’da parlayan bir şehir ve  en güzel hizmet ve spor tesislerini hak ediyor. Ben Aksaray’da çalıştığım sürece  futbol ailesi ile çalışmaktan büyük keyif aldım. Futbolu her zaman destekledim. ASKF Başkanı ve Futbol İl temsilcisi ile koordineli çalıştık. Bundan sonrada  futbol ailesi daha da kenetlenmeli. Futbolun kuralları katı ve tavizsiz bir spor organizasyonudur. Onun için her zaman tedbiri elden bırakmayın.  Ben görev değişikliği nedeni ile aranızdan ayrılıyorum.  Alnımız ak, yüzümü  pak ve gönlümüz rahat. Elveda” dedi. Konuşmaların ardından Uztürk’e amatör futbola yaptığı hizmetlerden dolayı ASKF  Başkanı Cavit Kılıç teşekkür plaketi verdi. bütün Futbol ailesi ile teker teker vedalaştı ve göz yaşlarına hakim olamadı . Uztürk’ün ardından kura çekimine geçildi.

MERKEZDE OYNATILMASI KARARINA  4 KULÜP TEPKİ GÖSTERDİ , ÇOĞUNLUK DESTEK VERDİ

Aksaray 1. amatör lig  kura çekiminden önce  Futbol İl Tertip Komitesi tarafından 2011-2012  sezonu öncesinde müsabakaların Aksaray merkezde bulunan sahalarda  oynama kararına Gülağaç, Eskil, Güzelyurt ve Sultanhanı ekipleri tepki gösterdi.  Kararın ağır olduğu yönündeki düşüncelerine Futbol İl Temsilcisi Hamit  Mavili son noktayı koydu. Kararın Aksaray amatör futbol için  hayırlı olacağı görüşünü savunan Mavili, “Bu çocuklar Aksaray’ımızın çocukları. Onların taşlı çakıllı sahalarda oynamasına izin veremeyiz. Onların güzel sahalarda futbol oynaması için bu kararı aldık. İlçelerdeki sahaların denetiminde karşılaştığımız manzaralar ortada. Sahalar hazır değil, yedek kulübeleri ve bazı sahaların soyunma odaları yetersizdi.. Futbol sağlığı için sahaların zemini tehlikeli. Bunları göz önüne alarak Futbol İl Tertip Komitesi  oy birliği ile müsabakaların  merkezde oynanması kararını aldık. Aksaray amatör futbol tarihinde önemli karar. Belki büyük bir risk aldık .Ama başarılı sonuçlara ulaşabilmek için bazen  risk almak  gerekir. Bu karın çok doğru olduğunu düşünüyorum ilçe ve beldelerinde saha bulunan kulüplerimizin tepki göstermelerine saygı duyuyorum ama bu kulüplerimizin de menfaatine olan  bir karar olduğunu herkes bilmeli.. Bunu ileriki haftalarda bütün kulüplerimiz  görecekler. Karar alınmış ve  herkesin saygı duymasını istiyorum. Artık muhalefetlik zamanı değil, birlik beraberlik ve kardeşlik zamanı. Aksaray amatör futbol için aldığımız tarihi kararda  kulüplerimizin büyük bir çoğunluğu tarafından da  desteklediğini gördük. Demek ki  yanlış bir karar almamışız.  Yeni sezonun bütün kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Futbol İl Temsilcisi Hamit Mavili  tartışmalara son vermesinin ardından 2011-2012 futbol sezonunda 1 .amatör kura çekimi yapıldı.

A GRUBU ATEŞTEN GÖMLEK

 ASKF başkanı Cavit kılıç başkanlığında 17 kulüp  ve basın huzurunda guplar belirlendi. Yapılan kura çekimi sonucunda; A grubunda Akhisarspor, Aratolspor, Bağlıkayaspor, Belediyespor, Gülağaçspor, Hamidiyespor, Karadenizspor, Özel İdarespor, Sultanhanıspor,B G rubunda ; Aksaray Gençlikspor, Çimelispor, Eğitimspor, Eskilspor, Güzelyurtspor, Taşpınarspor,Topakkayaspor takımları yer aldı.

 Kura çekimin ardında ASKF Başkanı Cavit Kılıç bütün kulüplere başarılar dileyerek 2011-2012 futbol sezonun hayırlı olması temennilerinde bulundu.Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.