Anadolu Gençlik mezuniyeti kutladı

Anadolu Gençlik mezuniyeti kutladı

Anadolu Gençlik Konya Üniversite Komisyonu, Genel Başkan İlyas Tongüçün de katılımıyla mezuniyet gecesi düzenledi


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi’nin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören dernek üyesi gençlere yönelik mezuniyet töreni düzenledi. Törene AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, GİK üyeleri Zülfikar Gazi ve Serdar Akça, AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş ve AGD Konya Bölge Sorumlusu Bahri Kırışık katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan AGD Üniversite Komisyonu Başkanı İsmail Kurhan, gençliğin manevi olarak çökertilmeye çalışıldığı bir dönem içerisinde yer alındığını belirterek, “Böyle bir zamanda elimizden tutup yanlışa sapmamamızı sağlayan değerli büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Mezun olan arkadaşlarımıza hayatlarının bundan sonraki döneminde başarılar diliyorum” diye konuştu.
AGD Konya Bölge Sorumlusu Bahri Kırışık da Hz. Muhammed (SAV)’in ‘İlim Çin’de de olsa gidin öğrenin’ hadisini hatırlatarak, “Yahudiler, okumayan, düşünmeyen, üretmeyen, tüketen ve avuç ovan bir gençlik istiyor. Milli Görüş gençliği ise Yahudi’nin isteklerinin tam tersini yapmayı başarıyor. Milli Görüş sayesinde Türkiye’deki bu emellerine ulaşamayacaklardır” dedi.
Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, “Bugün sizin geçtiğiniz yollardan bir zamanlar biz de geçtik. Yoğun gündem bombardımanında dahi istikametimizden şaşmadık, Milli Gençlik şuuru içinde yer aldık. İnşallah Milli Görüş gençliği sayesinde önce yaşanabilir bir Türkiye’yi, sonra yeniden büyük Türkiye’yi ve zalimlerin hesap verdiği, zulmün son bulduğu yeni bir dünya düzenine ulaşacağız” ifadelerini kullandı.
İNSANLIK BÜYÜK BİR BUNALIMDA
Son olarak kürsüye Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç geldi. Konya’da öğrenim gören 197 genci fakülte ve yüksek okullarından mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirten İlyas Tongüç, dünyanın kurtuluşu için gençliğin büyük önem taşıdığını belirtti. Dünyanın maddi ve manevi büyük bir sıkıntının içinde yer aldığına dikkat çeken Tongüç, “İnsanlık büyük bir bunalımın içinde. Hemen yanı başımızda 1,5 milyon insan zulüm altında. Filistin’de yapılan zulüm yetmezmiş gibi şimdi de kutsal Mescid-i Aksamızı yıkmak istiyorlar” dedi. Ecdadın 600 yıl 3 kıtada hükmetmesinin halen birilerinin uykusunu kaçırdığını ve yapılan zulümlerin temelinde bu uykusuzluk probleminin yer aldığını ifade eden Genel Başkan Tongüç, “Türkiye’yi açıktan ve gizli bir şekilde, maddi ve manevi olarak yok etmeye çalışıyorlar. Bizi yılanın başı olarak görüyorlar. Bütün gayeleri gençlerin kalbindeki imanı söküp atmak, gücün karşısında diz çöktürmek. Fatih’e, Kanuni’ye Seyit Onbaşı’na yaptıramadıklarını, bugünkü gençliğe yaptırmaya çalışıyorlar. Bunlara hiçbir zaman alet olmayacağız” diye konuştu.
TELEVİZYONUN TAHRİBATI KORKUTUCU BOYUTTA
Özellikle son yıllarda televizyonun gençler üzerindeki manevi tahribatının boyutlarının büyük ölçüde arttığına dikkat çeken AGD Genel Başkanı Tongüç, bunda televizyon dizilerinin büyük etkisi olduğunu vurguladı. Üç-beş haneli bir köyde dahi, her evin çatısında bir ya da iki tane çanak anteni görmenin mümkün olduğunu dile getiren Tongüç, “İki katlı bir evin üst katında geceleyin dede gelecek nesiller için dua ederken, aşağı katta torun gayri ahlaki şeyler izleyebiliyor” dedi. Tongüç konuşmasının sonunda her yıl olduğu gibi bu yıl da AGD’nin gençleri Fetih ve Gençlik Gecesi’nde buluşturacağını belirterek, tüm gençleri 29 Mayıs akşamı İstanbul İnönü Stadyumu’nda yapılacak olan etkinliklere katılmaya davet etti. Program, mezun olan öğrencilere plaket takdimi ve konserle son buldu.

Bu haber toplam 1728 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum