Anadolu Gençlik mezunları buluşturdu

Anadolu Gençlik mezunları buluşturdu

Anadolu Gençlik Derneği, Selçuk Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerini Meram Dutlukır’da bir araya getirdi. Buluşmada mezunlar eski günlerini yad ederek duygu dolu anlar yaşadılar Anadolu Gençlik mezunları buluşturdu

Anadolu Gençlik Derneği, Selçuk Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerini Meram Dutlukır’da bir araya getirdi. Buluşmada mezunlar eski günlerini yad ederek duygu dolu anlar yaşadılar

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi’nin bu yıl 7.’sini düzenlemiş olduğu Selçuk Üniversitesi Mezunlar Buluşması Meram Dutlukır Piknik Alanı’nda gerçekleşti. Selçuk Üniversitesi Mezunlar Buluşması toplantısına Saadet Partisi Konya İl Başkanı Veli Tolu, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yıldırım, Anadolu Gençlik Derneği Bölge Başkanı Bahri Kırışık, Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, çevre illerin Anadolu Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

TOLU: PARTİ İÇİNDEKİ SIKINTILAR AŞILDI

Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, Selçuk Üniversitesi Mezunlar Buluşmasının kardeşlik bağlarını arttırdığını ifade etti. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu dile getiren Tolu, bu etkinliğin uzun ömürlü olmasını diledi. “Hepimiz Milli Gençlik ruhunu taşıyoruz. Hepimiz Milli Gençlik Vakfının kapısından geçtik. Aynı odaları ve aynı yatakları paylaştık” diyen Tolu, son günlerde Saadet Partisi içinde bir takım sorunlar yaşandığına da dikkat çekerek parti içindeki sıkıntıların aşıldığını ifade etti. Bütün partilerin içinde buna benzer sorunların olabileceğini söyleyen Veli Tolu, bu gibi durumlarda olaylara geniş açıdan bakılması gerektiğini ve milli gençliğin şuuruyla hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

ANADOLU GENÇLİĞİ’NE İHTİYAÇ VAR

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Yusuf Güneş ise Türkiye’nin Anadolu Geçlik Derneği’ne ihtiyacı olduğunu ifade etti. Mezunlar Buluşmasına gelen mezun öğrencilerin Konya’ya geldiklerinde derneklerini ziyaret etmelerini isteyen Güneş, Anadolu Gençlik Derneği’ne gönülden bağlı olan veya olmayan herkesi misafir etmekten mutluluk duyacağını belirtti. Anadolu Gençlik Derneği’nin büyük ilerleme kaydettiğinin söyleyen Güneş, dernek olarak her yıl daha da büyüdüklerini kaydetti. Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yıldırım da Selçuk Üniversitesi Mezunlar Buluşması’nın çok önemli bir faaliyet olduğunu ve bu buluşmanın kardeşliği kuvvetlendirdiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi içinde küçük sorunların yaşandığını aktaran Adem Yıldırım, bu sorunların sabrı ve aklı bir araya getirerek aştıklarını belirtti. Milli Gençliğin adaleti ve sükunetinin her türlü olumsuzlukları aştığını, zorlukları yendiğini belirten Yıldırım, Milli Gençliğin sıkı sıkıya birbirlerine bağlı olması gerektiğini söyledi. Anadolu Gençlik Derneği Bölge Başkanı Bahri Kırışık ise derneklerinin mutluluğu, huzuru, adaleti ve sevgiyi içinde barındırdığını kaydetti. Kırışık, “Buradan mezun olan öğrencileri iş sahibi olduktan sonra tekrar burada görmek beni çok mutlu ediyor. Bu dernekte birliktelik var. Bir çok insan hayatın ne demek olduğunu burada öğrenip gidiyor. Mezun olan öğrenciler bizi unutmadılar. Bize karşı vefalılar. Bu süreçte şunu unutmamalıyız, çocuklarımıza da derneğimizi tanıtmalıyız. Çünkü çocuklarımızı hepimiz evimizde yetiştiremeyiz. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek için bizler de elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Kırışık, 8. Mezunlar Buluşmasında tekrar bir araya gelme temennisinde bulundu.

Bu haber toplam 2236 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.