Atatürk'ün ölümünün 73. yılı

Atatürk'ün ölümünün 73. yılı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 73. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün yurdun dört bir yanında çeşitli etkinliklerle anılıyor. Devlet erkânı ve liderler yayımladıkları mesajlarda Atatürk'ün muasır medeniyetler hedefine dikkat çekti.

10 Kasım mesajları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Son yıllarda kararlı hamleler ve reformlarla, her alanda muazzam ilerlemeler elde eden Türkiye, Atatürk'ün işaret ettiği hedefe her geçen gün yaklaşmaktadır. Demokrasisi, artan siyasi değeri, ekonomik ve askeri gücüyle dünyanın yükselen ülkeleri arasında gösterilen Türkiye, daima büyük bir ülke olmanın sorumluluğuyla hareket etmekte, güven ve istikrar yaymaktadır.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Türk milleti, dün olduğu gibi bugün de gönlündeki Atatürk sevgisiyle, çağdaş değerlere ve cumhuriyete olan bağlılığı ile Büyük Önder'in açtığı yolda ilerlemektedir.

Başbakan Tayyip Erdoğan: 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz.

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel: Atatürk'ün bizlere yüklediği tarihi görev; Anayasamızda ifadesini bulan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatmaktır.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Atatürk'ün 'Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir' anlayışını bayrak yaptık.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.