Bahçeli’den Sezen Aksu’ya tepki: “Serçeysen serçeliğini bil”

Bahçeli’den Sezen Aksu’ya tepki: “Serçeysen serçeliğini bil”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şarkıcı Sezen Aksu'ya tepki göstererek, "Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir." diye konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Kazakistan'da yaşanan protesto olaylarını değerlendiren Bahçeli, "Kazakistan'ın tek merkezden kurgulanmış terörist saldırılar neticesinde çözülmesi, hitamında çöküş aşamasına kadar zayıflayarak güç blokları arasında sıkışıp taviz üstüne taviz vermesi hedeflenmiştir. Bu aslında bildik ve tanıdık kanlı bir şablondur. Sistematik olarak birçok ülkede uygulanmış, son kurban olarak da Kazakistan seçilmiştir" dedi.

Türkmensiz bir Irak'ın yaralı olacağını kaydeden Dr. Devlet Bahçeli, "Hepsinden önemlisi Türksüz bir dünya mefluç bir dünyadır. Türkmenler asli kurucu unsur olmalarına rağmen, bununla mütenasip, bununla müzahir sosyal, siyasi, ekonomik ve diğer haklardan ileri düzeyde mahrumdur. Bu durum çelişkilidir, adaletsizdir, eşitsizliğin kör düğümüdür. Türk'ün Şii'si olmaz, Türk'ün Sünni'si olmaz; Türk, Türk'tür; Türkmen, Türkmen'dir, başka bir tasnif ve tanıma asla ihtiyaç olamaz, olmamalıdır. Etrafımız bu kadar kuşatılmışken, tehlikeler bu kadar yakınlaşmışken, Türk düşmanlığı kıtaları dolaşırken, bir de mezhep çetelesi mi tutacağız? Birbirimize mezhep siperinden mi bakacağız" diye konuştu.

İntihar eden üniversite öğrencisi Enes Kara'ya ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Kimin inanıp inanmadığı, kimin nereye gönül verip vermediği bizim ilgi ve merak sahamız içinde değildir. Herkesin, yasalar kapsamında ve mahşeri vicdan sınırları içinde hür ve özgün hareket etmeye, inanç hürriyetini sonuna kadar yaşamaya hakkı vardır. Tarikat ve cemaatler, devletle rekabete meyletmedikten, devleti ele geçirme hatasına düşmedikten sonra, sosyolojik bir realite olarak yaşamın olağan akışı içinde var olmayı sürdüreceklerdir. Bizim derdimiz ve sorun ettiğimiz konu tarikat ve cemaatlerden ziyade yüce dinimize yönelik suçlamalardaki sinsiliktir" şeklinde konuştu.

Sanatçı Sezen Aksu'yu şarkısındaki sözleri üzerinden eleştiren MHP Lideri, "Mesela yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem'le Hz. Havva'ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir." şeklinde sözlerini dile getirdi.

CHP'li Milletvekili Yıldırım Kaya'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun peygamber soyundan geldiğini öne sürmesi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bahçeli; "Bu sözler siyasi cehalet olmasının yanında sakat bir kifayetsizlik, skandal bir küstahlıktır. Şayet Kemal Kılıçdaroğlu, Efendimizin soyundan geliyorsa, onun ahlakıyla ahlaklanması, imrenilecek yaşamını örnek alması, ihlasıyla bezenmesi, imanıyla bütünleşmesi beklenen ve olması gereken bir insanlık halidir. Ancak böylesi bir mütekamil ve hayranlık uyandıracak manevi yüksekliğin kırıntısı dahi kendisinde yoktur. Bilindiği gibi, çelişkide bocalayanlar yanlışı savunacak her gerekçeyi bulma hususunda marifetlidirler. Siyasi ikbal ve ihtiraslarının ambargosu altında ezilip büzülen, Türkiye karşıtlarının uydusu haline gelen, milli ve manevi değerlerimizin tahribine hizmet eden siyasi bir anlayışın Efendimizin soyundan geldiğini öne sürmek münafıkça bir uydurmadır."

Kılıçdaroğlu'nun "kapak olsun" sözlerine de yanıt veren Bahçeli, "Biz şişe veya tencere değiliz ki kapak bizi bulsun, kapak bizimle buluşsun. Sana yakışan ve yakışacak olan da aynısıyla bu olacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, sokak lambası gibi olma ki, kime yandığın, kime ışık saldığın belli olsun. Doğrusunu isterseniz, bu yılki piyangonun Kılıçdaroğlu'na çıkmadığına, talih kuşunun başına konmadığına çok şaşırdım, halbuki bütün numaralar ondaydı, bütün oyunlar onunlaydı" diye sözlerini tamamladı. haberfark.net

Bahçeli’den Sezen Aksu’ya tepki: “Serçeysen serçeliğini bil”

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 244 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.