Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, düzenlenen bir programla belediye personeli ile bayramlaştı.

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, düzenlenen bir programla belediye personeli ile bayramlaştı.

Belediye Düğün Sarayı'nda gerçekleştirilen bayramlaşma programına Başkan Akkaya'nın yanı sıra Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, memurlar ve işçiler katıldı.

Bayramlaşma programında işçi sendikası temsilci Özkan Dayıoğlu ile Memur Sendikası Temsilci Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel birer konuşma yaparak katılanların bayramını kutlandı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise, yaptığı konuşmada bütün personelin bayramını kutlayıp "Kurbanların gerçek amacına ulaşması temennisiyle kurbanlarımızın bizleri Allah'a ulaşmamızı, yakınlaşmamıza vesile kılmasını diliyor, daha nice bayramlara sağlıcakla, huzurla ve ailelerimizle birlikte Cenab-ı Mevla bizleri ulaştırsın diye temenni ediyorum. Her zaman söylüyorum belediyecilik kolay iş değil, bir insanın doğumundan ölümüne kadar her aşamasında hizmet veren bir kurumuz ve bunun tabi ki çok güzellikleri, kutsallıkları, ecri, hizmetleri var ama aynı zamanda zorlukları da var. Kurban öncesi gerek Akşehirimiz'de yaşayan hemşehrilerimiz, gerekse yurt içinden ve yurt dışından gelen Akşehirli misafirlerimize Akşehir'de daha rahat bayram geçirebilmeleri adına yoğun bir çalışma sergiledik ve özellikle Fen İşleri Müdürlüğümüzle bozulan asfaltların, kilitli taşların tamiri noktasında birkaç yer dışında hemen hemen bir çoğunu hallettik ve o toz dumandan çok şükür şehrimizi kurtardık. Yine Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalar yaptı, özelliklede temizlik ekibimiz Kurbandan bir gün öncesi ve kurban sırasında rutin işlerin dışında yoğun çalışma gayreti gösterdi. Bizler evlerimizdeyken onlar gece de çalıştılar ben ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu çalışmalar sırasında benimde bir il dışı bir programım olacaktı ama kurban öncesi ve sırasında yoğun çalışmalardan dolayı gitmedim. Çünkü asfalt malzeme konusunda sıkıntı yaşandığı için bizzat benim takip etmem söz konusuydu. Çalışmaları bizzat sahada takip ettim ve çalışma arkadaşlarımı da kutluyorum. Allah razı olsun, çok güzel ecirli çalışmalara imza attık ve bayram sırasında birkaç münferit olay dışında hiçbir tenkit bana ulaşmadı. Tekrar vurgulamak gerekirse yoğun ve güzel bir çalışma oldu. Ben işçisinden, müdürüne, başkan yardımcısına kadar bütün arkadaşlarımızı bu anlamda tebrik ediyorum. Aldıkları maaşlarını hak ettiklerine inanıyorum" dedi.

"Biz birlik ve beraberliğimizi her zaman artırmalıyız"

Kurban Bayramının zahmetli bir bayram olduğunu ifade eden Başkan Akkaya, "Allah'ımıza şükrediyoruz, Mevla'm bize iki bayram lütuf etmiş hakikaten bu iki bayram bizlerin birbirine kaynaşmasına, kenetlenmesine, yardımlaşmamıza vesile oluyor ve bunun içinde çok şanslıyız. Diğer milletlerde çeşitli bayramlar var ama bizim bayramlarımız daha bir farklı, birliği, beraberliği, yardımlaşmayı öne çıkaran bir bayram. İslam coğrafyasındaki diğer ülkeler, bu güzellikte ve bu huzurla bayram yapamadılar. Onları da görerek ülkemizin, memleketimizin, milletimizin ve vatanımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini söylüyorum. Bazen içinde olduğumuz zaman bazı kıymetleri bilemiyoruz. Arakan kan ağlıyor. Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta, uzun yıllardır zaten doğu Türkistan'da malum zulümler devam ediyor. Onlara da her zaman dua edelim ve memleketimizin kıymetini bilelim. Ama özellikle vurgulamak gerekirse ülkemizin kıymetini bilelim. Zaman zaman ufak tefek şeyler için, spor takımları veya siyaset gibi bilmem başka sebeplerden dolayı kırgınlıklar olabiliyor. Bu bayramlar bunun için hep vesile. Biz birlik ve beraberliğimizi her zaman artırmalıyız. Biliyorsunuz hep Cumhurbaşkanımız sürekli oraya mesaj veriyor çeşitli girişimlerde bulunuyor. Yine önümüzdeki günlerde bir toplantıya katılacak gerçekten onlara Türkiye Cumhuriyeti'nden başka sahip çıkan hiçbir İslam ülkesi maalesef yok. Eğer kendi içimizden çeşitli ayrılıklara düşersek, bölünürsek o zaman biz hem kendimiz çok zorda kalırız hem de o insanlara merhem ve umut olamayız. Onun içinde ülkemizin kıymetini bilmeli, her zaman birlik beraberliğimizi bozmamamız gerekir. Son olarak Zabıtalar günü ve haftası nedeniyle de Zabıta arkadaşlarımızın Zabıtalar haftasını tebrik ediyorum. Allah hayırlı, huzurlu çalışma ortamlarını daim etsin diyorum. Hepinize yine tekrar daha nice bayramlara diyerek sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Başkan Akkaya'nın konuşmasının ardından tüm belediye personeli birbiriyle bayramlaştı.

Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Başkan Akkaya, belediye personeli ile bayramlaştı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.