Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derebucak ilçesinde Büyükşehir Belediyesinin ilçeye kazandırdığı yatırımları inceleyerek, Yerel...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derebucak ilçesinde Büyükşehir Belediyesinin ilçeye kazandırdığı yatırımları inceleyerek, Yerel Buluşmalar programında ilçe halkı ile bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yerel Buluşmalar, yatırım incelemeleri ve çeşitli programlar için Derebucak ilçesini ziyaret etti. Başkan Akyürek'in Derebucak'taki ilk programı teşkilat mensupları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katıldığı Yerel Buluşmalar Toplantısı oldu.

"Lider ülke Türkiye'nin kuruluşu mutlaka gerçekleşecek"

Derebucak Kültür Merkezi'ndeki toplantıda ülke olarak hem içeride hem de dışarıda dünya devletleriyle mücadele içinde olduklarını dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye'nin mutlaka tarihi misyonuna kavuşacağını, Lider Ülke Türkiye'nin kuruluşunun mutlaka gerçekleşeceğini söyledi. Lider ülke olmadan İslam coğrafyasının, Ortadoğu'nun ayağa kalkamayacağını vurgulayan Başkan Akyürek, Türk-İslam dünyasının sömürgeden kurtulmasının yolunun Türkiye'nin Büyük Türkiye idealine kavuşması olduğunu ifade etti.

Başkan Akyürek yatırımları anlattı

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye kazandırılan yatırım ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, "Prestij cadde düzenlemeleri yapıldı, 25 kilometre mahalle yolu yapıldı, kalanı için ihaleye çıkıldı. Halı saha yapımlarında tamamlananlar var, yapımı sürenler var. Derebucak Kültür Merkezi'nin içinin düzenlemesi yapıldı. İş makinaları, ilçemize ve mahallelerine parke desteği, bakım onarım çalışmalarımız, modern cam duraklar ve restorasyonlarımız devam ediyor. İçme suyu ve kanalizasyon çalışmalarında yaklaşık 5 milyon liralık bir harcama gerçekleştirildi. Depo bakım onarım, sondaj kuyu açılımları yaptık. Sulama projelerine 3,6 milyon liralık yatırım yaptık" diye konuştu.

"4 yılda 31 ilçemiz ve mahallelerimizin çehresi değişti"

Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte 31 ilçenin çehresinin değiştiğini belirterek, "O gün belde belediyelerimiz çalışanlarının maaşlarını bile ödeyemez durumdayken bugün Büyükşehir Belediyemiz 31 ilçenin bütün mahalleleri dahil tek kalemde milyonluk yatırımlar gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi. AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Koordinatörü Fatih Olgun ise, 2014'te uygulanmaya başlayan Yeni Büyükşehir Yasası'nın en iyi Konya'da uygulandığını söyledi ve yapılan bütün hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti. Derebucak Kaymakamı Yusuf Gemici, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, AK Parti Konya İl Başkanvekili Ahmet Fatih Özboyacı, AK Parti Derebucak İlçe Başkanı Adem Sütçü, AK Parti Yalıhüyük İlçe Başkanı Seyfettin Pişkin, AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Mustafa Öncü, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, muhtarlar, STK temsilcileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

"Bayrağımızı yere düşürmeyin"

İlçede büyük coşkuyla karşılanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçeye sağlık taraması için gelen Büyükşehir Belediyesi Geçici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'ni de ziyaret etti. Daha sonra Şehit Hüseyin Albaşgil Ortaokulu'nda gerçekleştirilen Medeniyet Okulu programına katılan Başkan Akyürek, burada öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Başkan Akyürek, "Vatanımızı korumak için bayrağımızı yere düşürmemek için nice şehitlerimiz kanlarını akıttılar. Bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanının rengi, hilal ile yıldız ise inancımız ve şehit ecdadımızı temsil ediyor. Bu bayrağı yere düşürmeme duygusunu asla kaybetmeyin" diye konuştu.

"En büyük yatırım eğitime yapılan yatırımdır"

Büyükşehir Belediyesi tarafından okula kazandırılan Z Kütüphaneyi de ziyaret eden Başkan Akyürek, belediye olarak Konya genelindeki bütün okullara katkı yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Okullara ve eğitime desteklerinin atarak devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, en önemli yatırım eğitime, çocuklara ve insan yetiştirmeye yapılan yatırım olduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derebucak Şehir Parkı ile prestij caddede de incelemelerde bulundu. Program kapsamında ilçede hizmet verecek otobüsün de teslimi yapıldı.

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Başkan Akyürek, Derebucaklılarla buluştu

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.