Başkan Özaltun, gazetecileri yine unutmadı

Başkan Özaltun, gazetecileri yine unutmadı

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türk Basını'nın sansürden kurtuluşunun 109. yıldönümünde ilçede görev yapan basın mensuplarıyla...

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türk Basını'nın sansürden kurtuluşunun 109. yıldönümünde ilçede görev yapan basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Başkan Özaltun, yıldönümü sebebiyle Beyşehir'de görev yapan gazeteciler ile yerel gazete, televizyon ve radyo sahipleri onuruna yemek verdi. Yemekte konuşan Belediye Başkanı Murat Özaltun gazetecilik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu belirtti. Toplumun doğru olarak bilgilendirilmesi çok büyük bir önemi haiz olduğu gibi, bunu mümkün kılabilmek için de özgür bir basına ihtiyaç olduğunu da dile getiren Başkan Özaltun, "Sizler olmasanız bizler var olamayız. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Size de bu noktada çok görevler düşüyor. Sizler, toplumun her türlü sorunlarının yanı sıra ülke gündemine ilişkin gelişmelerin ve haberlerin kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken, diğer yandan da kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta ve kamuoyu oluşturulmasında etkin bir rolü üstlenmektesiniz. Bu doğrultuda doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, halkı ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirirken her birinize görevinizde başarılar diliyorum. Sansürün kaldırılışının 109. yıldönümünde tüm basın camiamızın basın bayramını kutluyorum. Aramızdan ayrılan bu gün hayatta olmayan gazeteci arkadaşlarımız var. Onları da rahmetle anıyorum. Kalemlerinizin daima ve kesintisiz olarak yazması dileğiyle sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar ise, Türk basınında sansürün kaldırılışının tarihçesi ile ilgili bilgiler verirken, Başkan Özaltun'a Beyşehirli gazetecileri yine böyle bir anlamlı günde biraraya getirmesinden dolayı teşekkür etti.

Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki Taşköprü Aile Çay Bahçesi restoranında verilen yemeğe, Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar, Başkan Yardımcısı Hasan Narin, yönetim kurulu üyeleri, yerel medya yöneticileri, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.