Başkan Yazgı, mesaiye kalan imar personelini ziyaret etti

Başkan Yazgı, mesaiye kalan imar personelini ziyaret etti

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 1 Ekim tarihinde değişecek olan İmar Kanunu nedeniyle mesaiye kalan Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü...

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 1 Ekim tarihinde değişecek olan İmar Kanunu nedeniyle mesaiye kalan Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personelini ziyaret etti.

1 Ekim tarihinde uygulamaya başlayacak, "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği" öncesinde imar personeli, fazla mesai yaparak mevcut yönetmeliğe göre müracaatı olan yapı sahiplerinin proje ve eklerini inceleyip ruhsatlandırmaya çalışıldığını belirten Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, "İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada "Bilindiği üzere; 3 Temmuz 2017 tarih ve 30113 sayılı resmi gazetede yayınlanan Planlı alanlar tip imar yönetmeliği 01.10.2017 tarihinde yürürlüğe girecektir. Bu bağlamda belediyemiz imar ve şehircilik müdürlüğü teknik personelleri bu sürecin en hızlı şekilde atlatılabilmesi için yoğun bir mesai yapmakta olup, mevcut yönetmeliğe göre müracaatı olan yapı sahiplerinin proje ve eklerini özverili şekilde inceleyip ruhsatlandırmaya çalışmaktadırlar. Yürürlükte olan planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre proje ve eklerin eksiksiz bir şekilde hazırlayan yapı sahipleri 01.10.2017 tarihinde yürürlüğe girecek planlı alanlar tip imar yönetmeliğin "den bir hak mağduriyeti yaşanmaması adına çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

Başkan Yazgı, mesaiye kalan imar personelini ziyaret etti

Başkan Yazgı, mesaiye kalan imar personelini ziyaret etti

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.