Başkan Yazgı’dan Aksaray'a Dev Yatırım

Başkan Yazgı’dan Aksaray'a Dev Yatırım

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray'a kazandırdığı 375 milyon liralık Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ihale tarihi ve yapım müjdesini TOKİ başkanının makamında, milletvekilleri ve oda başkanları ile birlikte aldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray'a kazandırdığı 375 milyon liralık Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ihale tarihi ve yapım müjdesini TOKİ başkanının makamında, milletvekilleri ve oda başkanları ile birlikte aldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı göreve geldiği günden beri üzerinde çalıştığı belediye tarihinin en büyük projesi olan 375 milyon liralık Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Mutlu sona ulaştı. Özellikle sanayi esnafları için elzem olan yatırımın bir an önce başlaması için girişimlerini sürdüren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Madeni Sanatkarlar ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Üçkulak ve Ağaç İşleri Odası Başkanı Mesut Konuk ile birlikte Ankara'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ Başkanlığına giderek TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonucunda Aksaray Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olan 375 Milyon liralık Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinin bir hafta içinde ihale edileceği ve 2 ay içinde de yapımına başlanacağı müjdesi bizzat TOKİ Başkanı M. Ergun Turan tarafından verildi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Aksaray'daki Küçük Sanayi Sitesinin yapımı uzun zamandır görüştüğümüz bir konu. Türkiye'de yapılan en önemli projelerden bir tanesi. Toplu Konut İdaresi için de gerçekten örnek projelerden bir tanesi. Tabi çok büyük bir proje. Hazırlık aşamaları hamd olsun şimdi bitti. Sayın Vekillerimiz, belediye başkanımız, oda başkanlarımız bu projenin takibini uzun zamandır yapıyordu. İnşallah en geç bir hafta içinde ihale tarihini almış olacağız. Şu anda dosya Projeler Dairesinden İhale Dairesine gitti. Son maliyet kontrolleri yapılıp ihaleye çıkmış olacak. Bu şu demek; inşallah 2 ay içeresinde inşaata başlayacağız anlamına gelir. Bunu da müjdelemiş olalım" dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise, "TOKİ Başkanımız ile imzalamış olduğumuz Sanayi Dönüşüm Projesini daha önce müjdelemiştik. Bu konu ile alakalı olarak TOKİ ile uzun süren bir görüşme sürdürüyorduk. Bu görüşme neticesinde ön protokol anlaşmasını imzalamıştık. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile Ankara'da yeni bir görüşme yaptık ve müjdeli haberi aldık. Küçük Sanayi Sitesi Projemiz Allah'a çok şükür şu an itibarıyla artık startını veriyor. Proje çalışması sizlerin de bildiği gibi göreve başladığımız andan itibaren teknik ekibimizle beraber çok yoğun gayretler gösterdik. Oda başkanlarımızda bizlere destek oldu. Sanayi esnafımızı mutlu sona kavuşturuyoruz. TOKİ başkanımızda bizzat kendisi açıkladı. Şu anda ihalesi için start verdi. Önümüzdeki haftalarda inşallah ihale internetten de yayınlanacak. Daha sonra da yapımına geçilecek. Bunu da en kısa sürede başlatıp, en kısa sürede teslim etmeyi planlıyor. Ben başta TOKİ Başkanımız olmak üzere, kıymetli vekillerime, Oda başkanlarıma, başkan yardımcıma, teknik elemanlarıma, müdürlerime ve bu projede emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Başkan Yazgı’nın 375 milyon liralık dev yatırımı için start verildi

Başkan Yazgı’nın 375 milyon liralık dev yatırımı için start verildi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3425 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.