Belgemen toplulaştırmadaki haksızlıkları dile getirdi, "Sadece azınlık bir grup memnun kaldı"

Belgemen toplulaştırmadaki haksızlıkları dile getirdi, "Sadece azınlık bir grup memnun kaldı"

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen'in konuya yaptığı açıklama şu şekilde;

"İlçemizde 2015-2018 yıllarında arazi toplulaştırması yapıldı. Ama azınlık bir grup memnun oldu, fakat büyük çoğunluğu bu toplulaştırmadan memnun olmadı. Bu süre içerisinde görev yapan belediye başkanları, ilçe başkanları, muhtarlarımız gelen her hizmete kendilerince sahip çıktı. Ancak iş toplulaştırmaya gelince kimse sahip çıkmadı.

Bu süreçte kiminin yıllardır kullandığı tarlalar hazineye çıkmış, kiminin tarlaları bozulmuş. Taşlık ve tarım yapılamaz alanlara dağıtılmış. Bazı köylerimize hazine taşınmış, kimi köy de hiç hazine taşınması konmamış.

Söz geçenler tarlasını en iyi yere getirtmiş. Hem yeni yeri hem de eski yeri kullanmaya devam ediyor. Çıkıp bir de bunlar haktan hukuktan bahsediyor. Sen tarlanı zaten taşımışsın burayı hala niye kullanıyorsun dedik mi 50-60 yıllık babamın tarlası diyorlar. E burayı da kullanacaksan neden taşıdın diyoruz. Hem yeni aldığım yerimi hem de eski yerimi eker biçerim diyor.

Ayrıca zamanın muhtarlarının ve meclis üyelerinin hem tarlasını taşımış hem de yan tarafına bir hazine tarlası taşıdığı söylentiler arasında dolaşmaktadır. Her geçen gün bunlar tek tek ortaya çıkıyor.

Bu hukuksuzluklar yapıldı ve zamanın yönetimi de destek oldu ise bu iki tarafa da hayır getirmez bunu herkes bilsin. Haksızlığa uğradığını düşünen gitsin mahkemede hakkını arasın. Her gün bir tane mağdur çıkıyor ama itiraz süreleri tamamlandığından elimizden bir şey gelmiyor."

Eskil toplulaştırma haberleri için tıklayınız...

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum