Beyşehir’e otel konforunda hasta konukevi

Beyşehir’e otel konforunda hasta konukevi

Konya'nın Beyşehir ilçesi, otel konforunda hasta konukevine kavuşuyor.

Konya'nın Beyşehir ilçesi, otel konforunda hasta konukevine kavuşuyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak hasta konukevinin ihalesinin gerçekleştirilerek ilgili firmayla sözleşmenin imzalandığını söyledi. Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hasta konuk evi inşa edilecek alanda zemin hazırlığı çalışmalarına başladığını belirten Özaltun, işi üstlenen firmanın ise kurban bayramından sonra yapım faaliyetlerine başlayacağını müjdeledi. Yapımı tamamlandıktan sonra hasta yakınlarına otel konforunda hizmet verecek, terası Beyşehir Gölü manzarasına sahip olacak hasta konukevinin kapasitesinin 12 odaya çıkarıldığını vurgulayan Özaltun, "Dönemimizde hep "Beyşehir'de iyi şeyler oluyor" diyoruz. Bu sloganın lafta kalmadığını, icraatının da olduğunu hayata geçirdiğimiz projelerle bir bir ortaya koyuyor, gözler önüne seriyoruz. Beyşehir Hasta Konukevi Projesi de çok önemsediğimiz ve göreve geldiğimiz günden bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz projelerden birisi idi. Beyşehir, bu anlamda yine" ilk" dediğimiz, her zaman olduğu gibi farklı bir projenin uygulandığı ilçe olmanın ayrıcalığını yaşıyor. Konya merkez dışındaki ilçelerde olmayan bir hasta konukevinin Beyşehir'imizde yapımına başlıyoruz. Bu mekan, merkez dışından gelecek hasta yakınlarının para ödemeden konaklayabilecekleri bir tesis olacak. Yapımı tamamlanarak bölgemize hizmet vermeye başlayacak olan Türkiye'nin tek hilal mimarili hastanesi olacak Yeni Devlet Hastanemizin hemen karşısındaki bin 680 metrekarelik alanda 3 katlı olarak inşa edilmeye başlayacak olan hasta konukevimizin oda kapasitesini 11'den 12'ye çıkarıyoruz. Teras katına sahip konukevinin zemin katında 8 dükkan olacak, üst katında birisi restoran ya da lokanta olarak da kullanılabilecek iki farklı kafeteryası bulunacak" diye konuştu.

"Bölgedeki işyeri ihtiyacına da katkı sunacak"

Başkan Özaltun, "Beyşehir Belediyesi'nin proje ve arsa temini ile katkı sunduğu hasta konukevinde, işi üstlenen müteahhit firmanın çalışmaları tamamlanmasının ardından kurumumuz zemindeki 6 dükkan ile teras katındaki kafeteryaların da sahibi olarak buradan kira geliri elde etme imkanı bulacak. Hasta konukevinde, kullanıcılarına bu odalarda barınma imkanının yanı sıra, kişisel ihtiyaçları için tuvalet ve banyo donatıları da yer alacak. 150 takvim günü içerisinde tamamlanarak bitirilmesi hedeflenen hasta konuk evinin Yeni Devlet Hastanemizin hizmete girmesinden çok kısa bir süre sonra bölgemiz halkına hizmet verecek olması da ayrıca mutluluk kaynağımız ve çifte sevinç yaşayacağımız bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Beyşehir, Konya ilçeleri içerisinde hasta konuk evi yapımı ile birlikte yine bir ilke kavuşmuş olacak. Hasta konukevimizden, yeni hastanede yatarak tedavi gören hastalarımızın yakınları veya refakatçileri ücretsiz olarak istifade edebilecek. Hasta konukevi binası ayrıca, Yeni Devlet Hastanesi'nin hizmete girmesiyle birlikte bölgede özellikle eczane gibi. ihtiyaç duyulan alanlarda esnafımızın dükkan ihtiyacının karşılanması yönüyle de ilçemize önemli bir kazanım sunmuş olacak. Hasta konukevinin arsamıza inşa edilmesiyle yapımı üstlenen müteahhit firmamıza zemin katındaki 2 dükkan ile konukevinin isim hakkını da veriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Vaatler bir bir yerine getiriliyor"

Beyşehir'de dönemlerinde yine bir ilke ve önemli bir projeye imza attıklarını kaydeden Özaltun, "Halkımıza yapımını vaat ettiğimiz hasta konukevi, ilçemize dışarıdan ya da taşra yerleşim yerlerinden hastaneye gelen hasta yakını ve refakatçilerine hizmet verecek. Yeni Türkiye'de artık insanlar için otel konforunda hasta konukları inşa ediliyor. Beyşehir'de de hasta yakınlarımızı ya da refakatçilerimizi böyle bir imkandan yoksun bırakmama adına başlattığımız projeyi devreye koymanın kıvancını yaşıyoruz. Ekonomik durumu iyi olmayan, ayakta ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının konaklaması ve ihtiyaçlarını gidermesi için kullanılacak konukevinin ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Beş ay gibi kısa bir süre içerisinde hizmete girmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Beyşehir’e otel konforunda hasta konukevi

Beyşehir’e otel konforunda hasta konukevi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.