Bilişim Suçları Avukatı Nedir?

Bilişim Suçları Avukatı Nedir?

İnternet ortamının çok fazla kullanılması beraberinde bazı suçları da getirmiştir. İnternet dünyasında işlenen bu suçlara ise “bilişim suçları” adı verilmektedir.

İşte tüm bu suçlara bakan avukatlara “bilişim avukatı” denir. Esasen yasalarda ve mevzuatta bilişim avukatı diye bir kavram yoktur. İnternette işlenen suçların cezaları ve bu suçların ne şekilde savunulması gerektiği konusunda kendini geliştiren avukatlara halk arasında “bilişim avukatı” denilmektedir. Gerek bireysel olarak gerekse şirketler arası yapılan internet suçları için elbette işini en iyi şekilde yapacak olan bir avukattan destek almanız gerekir. Bu bağlamda internet dünyası üzerine konulmuş yasaları ve yasakları bilip, tecrübe edinmiş bir avukat ile çalışmanız her zaman sizin için daha faydalı bir seçenek olacaktır.

Bilişim Suçları Hangi Davaları Kapsar?

Siber suç avukatları, yeni çıkan yasaları en iyi şekilde takip eden ve bu yönde kendini kişisel olarak geliştiren kişilerdir. Yani bilişim avukatı veya internet avukatı diye bir kavram hukuk sisteminde yer edinmez. Ama bilişim suçları ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka bu alanda kendini geliştirip, belli bir tecrübeye imza atmış bilişim suçları avukatı İzmir bünyesinden hizmet almanız önerilmektedir. Bu sayede davaları en iyi şekilde yöneterek, davanızda başarı elde edebilirsiniz. Bilişim suçları avukatlarının baktığı davalar ise;

Sosyal medyada işlenen suçlar; yani kişinin özel hesaplarına yapılan veya şirket hesaplarına yapılan tüm suçları kapsamaktadır. Sosyal medya hesaplarının çalınması, e mail hesaplarının şifrelerinin çalınması gibi suçlara bakmaktadır.

Verileri yok etme veya sistem üzerinde yapılan izinsiz işlemler; ülkemizde en sık karşılaşılan durumlardan biridir. Web site hesaplarının çalınması, sistem engelleme, siber saldırılar, sistemleri bozma gibi akla gelebilecek her türlü suçlar karşısında İzmir bilişim avukatı bünyesinden destek alabilirsiniz.

Banka kartlarının veya banka bilgilerinin çalınması; internet alışverişlerinin yaygınlaşması ile beraber bu türlü suçların sayısı bir hayli artmıştır. Banka bilgilerinin çalınması, kredi kartından veya banka kartından izinsiz para çekilmesi gibi akla gelebilecek her türlü suçlar için bilişim avukatı İzmir hizmetleri alabilirsiniz. Bu sayede artık internet üzerinde yapılan tüm suçlar karşısında kendinizi daha güvenli hissetmeniz mümkün olacaktır.

Bu haber toplam 112 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.