Bir Şarkısın Sen neden yayından kaldırıldı?

Bir Şarkısın Sen neden yayından kaldırıldı?

İŞTE İLGİNÇ İDDİA!Atv'de yayınlanan, sunuculuğunu Erol Evgin ve Pınar Altuğ'un yaptığı "Bir Şarkısın Sen" adlı yarışma yayından kaldırıldı. Peki neden?

Atv'de yayınlanan, sunuculuğunu Erol evgin ve Pınar Altuğ'un yaptığı “Bir Şarkısın Sen” adlı yarışma yayından kaldırıldı. Yarışmada yaşları 10 ile 15 arasında değişen çocuklar şarkı söylüyorlar ve aralarından en iyisi seçiliyordu.
Peki, program neden yayından kaldırıldı?

Mili Gazete yazdı

Bugün Milli Gazete yazarı Sinan Burhan programın yayından kaldırılmasının hikayesini anlattı. Burhan 15 Şubat 2010 tarihinde "RTÜK, Çalık ve Arınç Göreve" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Burhan yazısında çocukların giydiği kıyafetlerden şikayet etti: "yaşları 10 ile 15 yaş arasında değişen kız ve erkek çocuklarımız yarıştırılıyor. Hemen yarıştırılmıyor denilebilir. İlla formatın yarışma şeklinde olması gerekmez. Çocuklarımız çıkıyor çeşitli eserleri seslendiriyor. Hadi sms gönderin çağrısı yapılıyor. Sanki çocuklar teşhir ediliyor. Giydikleri kostümler beni utandırıyor. Eminim 70 milyon vatan evladını da utandırıyordur. Sanki gazino ortamı. Askılı elbiseler, renkli kıyafetler. Sunucu bayanın kıyafetini zaten söylemek yersiz... . "

Albayrak Ailesi'ne seslendi

Burhan yazısında; bir dönem aynı gazetede yazarlık yapan Albayrak Ailesi'ne de şöyle selendi: "Ben buradan atv patronu Ahmet Çalık Bey'e sesleniyorum. Buradan Berat Albayrak Bey'e sesleniyorum. Sayın Berat Albayrak'ın babası kıymetli insan Sadık Albayrak da bu gazete yıllarca yazarlık yaptı. Eminim o da benimle aynı duyguları paylaşıyordur. Bu programa gönül huzuru içerisinde izleyebiliyor musunuz? Çalık ailesi bu memlekete yurt içinde ve dışında büyük hizmetler veren, ekonomiye büyük katkı yapan bir ailedir. Milli ve manevi değerlere bağlı saygın bir ailedir. Ahmet Bey bu programı bir an önce kaldırtmalıdır. Kapitalizm adına, raiting adına, para kazanma adına bir nesil heba edilmemelidir. Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Sayın Davut Dursun ve yönetimine de sesleniyorum. Sayın Başkan RTÜK kanununu lütfen uygulayın. Bu kanunun yayın ilkelerini kapsayan 4. Maddesinin çeşitli bentlerinde yasaklar sıralanmıştır. Bu maddelere göre atv kanalı suç işlemektedir."

Arınç'a çağrı

Burhan son olarak Devlet Bakanı Bülent Arınç'a konu üzerine şunları söyledi: "Son olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bey'e sesleniyorum. Kendisi hükümetin vicdanı olmuştur. Milli ve manevi değerlere bağlı dürüst bir siyasetçidir. İş yoğunlu nedeniyle bu programı izlememiş olabilir. Eğer izleme fırsatı bulursa programın ne denli tahripkâr olduğunu görecektir. Kabinenin en duyarlı bakanlarından birisidir. Milletimizin vicdanına kulak verecek duyarlılıktadır. Bu konuya el atacağını umuyor, kendisine güveniyoruz."

Teşekkür etti

Burhan'ın bu yazısından bir süre sonra program yayından kaldırıldı. Burhan bugün yazdığı yazıda programın kendi girişimleri sayesinde kaldırıldığını söyledi. Sinan Burhan şunları söyledi: "Nihayet başta Milli Gazete ve yazımız sayesinde program yayından kaldırıldı. Ben buradan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bey'e, ATV'nin sahip Ahmet Çalık Bey'e ve RTÜK yönetimine teşekkür ediyorum. Bu yazının yayınlanmasından sonra bu program yayından kaldırılmıştır."
Sinan Burhan, kendisinin ATV'de yayınlanan programı kaldırttığını söyledi ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a teşekkür etti. Anlaşılan Milli Görüş'ün halen hükümet üzerinde etkisi var.

Odatv.com

Bu haber toplam 2484 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.