Bu günlere gelmek için çalıştık

Bu günlere gelmek için çalıştık

Eğitimciler Birliği Sendikası, Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi ve Yönetim Kurulu Üyeleri 4. Olağan Genel Kurulu’nun ardından düzenledikleri basın toplantısında çalışmalarını ve bundan sonraki hedeflerini açıkladı.

Gülbahçe Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Selvi, “Bu günlere gelmek için çalıştık gayret ettik. Bizimle birlikte emek sarf eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sendikalar bilincin, emeğin, örgütlü mücadelenin kısaca gelecek mücadelesinin adresidir. Bizlerde bu düşünce ile hareket edeceğiz ve bu hedef doğrultusunda çalışacağız” dedi.
Eğitim Bir Sen’in ilkeli, değer üreten ve ürün veren bir sendika olduğunu da dile getiren Selvi, “Sendikamız direktiflerle değil tabanından aldığı destek ve bilimsel veriler ile çalışır. Dışlayan ve dışarıda bırakan anlayışı asla benimsemez. Tahammül ve hoşgörü temel felsefemizdir. İnsani olan her şeyi yaşatmaya gayret eder. Bir eğitim örgütü olarak eğitimin geliştirilmesinde karşılaşılan sorunların çözümüne katkı bulmak için çalıştık” diye konuştu.
Eğitim Bir-Sen’in katılımcılığa büyüm önem verdiğinin de altını çizen Selvi, “Sendikamız yönetim anlayışını ön plana çıkaran, bürokrasi siyaset ikilisine bir paydaş olarak toplumla yönetme anlayışını yerleştirmeye çalışır. Temel hak ve özgürlükleri önemser. Bu anlamda dünyanın hiçbir yerinde insanca yaşamı zedeleyen uygulamaya duyarsız kalmaz. Hala ideolojik nedenlerle ülkemizde devam eden başörtüsü yasağı, din eğitimi sınırlandırılması, düşüncelerin özgürce ortaya konmaması gibi sorunların düzenlenmesi gereken en temel sorunlar olduğu kanaatindeyiz. Önümüzdeki süreçte ülke genelinde oluşturacağı etki ve şehrimizde ortaya koyacağımız performansla marka kuruluşu olma özelliğini daha da başarılı noktalara taşıyacağız” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, gerek il yönetiminde gerek ilçe yönetiminde görev alan ancak son genel kurulda görevi bir başkasına devreden çalışma arkadaşlarına plaket ve hediye ile ödüllendirdi.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.