Büyükşehir ile Müftülük arasında “Kadın ve Aile Eğitimi” protokolü imzalandı

Büyükşehir ile Müftülük arasında “Kadın ve Aile Eğitimi” protokolü imzalandı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol gereği müftülük tarafından görevlendirilecek bayan din görevlileri, Konya...

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol gereği müftülük tarafından görevlendirilecek bayan din görevlileri, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM)'nde eğitim alan kursiyerlere "Kadın ve Aile Eğitimi" konusunda seminerler verilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Müftülüğü arasında "Kadın ve Aile Eğitimi"ne ilişkin protokol imzalandı. Valilik Toplantı Salonunda imzalanan protokol törenine Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar ile Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu katıldı.

Konya Valisi Yakup Canbolat, projenin memleketin birliği, dirliği, bütünlüğü ve dini anlayışın doğru şekillendirilmesi noktasında çok hayırlı bir hizmet olacağını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e ve İl Müftüsü Ali Akpınar'a teşekkür eden Vali Canbolat, "İnşallah buraya gelen ailelerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz bu eğitimlerden istifade ederler ve hayata daha doğru bir anlayışla ve doğru bir bakışla bakarlar" ifadelerini kullandı.

Önemli bir projeye daha işbirliği içinde başladıklarını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları çalışmanın çok verimli olduğuna dikkat çekti. İmzaladıkları protokol kapsamında ASEM'lerde ve diğer belediye mekanlarındaki bayanlara, yaz aylarında da gençlere İslam'da Aile Hukukuna ilişkin dersler verileceğini belirtti. Müftülükteki hocalarla belediye tesislerinden istifade eden kadın ve gençlere yönelik güzel bir proje olacağını ifade eden Başkan Akyürek, emeği geçen herkese çok teşekkür ederek projenin hayırlı olmasını diledi.

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar da, kurumlar arası işbirliğini çok önemsediklerini söyleyerek, "Problemlerin temelinde bilgisizliğin olduğunu söylüyoruz. Bu projelerle insanımızın bilgisiz kalmasının önündeki bütün engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Bizim eğitici sorunumuz yok ama belki koordineli işletme sorunumuz var. Bu protokollerle de inşallah bu işletmeyi sağlamış olacağız. Projenin Konyamız ve halkımız için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Canbolat, Başkan Akyürek ve İl Müftüsü Akpınar projeyi hayata geçirecek protokolleri imzaladı. Kursiyerlere yönelik çeşitli konulardaki eğitim, konferans ve seminerleri sürdüren KOMEK ve ASEM'lerde, imzalanan protokol gereği müftülükçe görevlendirilecek bayan din görevlileri "Kadın ve Aile Eğitimi" konusunda bilgilendirme seminerleri düzenleyecek. Bayan kursiyerlere yönelik düzenlenecek seminerler; İslam'da aile hukuku ve yaşamı, aile yapısının korunması, ailede huzurun artırılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, gelenek ve göreneklerin yaşatılması, değerler eğitimi ve temel dini bilgilerinin verilmesini kapsıyor.

Büyükşehir ile Müftülük arasında “Kadın ve Aile Eğitimi” protokolü imzalandı

Büyükşehir ile Müftülük arasında “Kadın ve Aile Eğitimi” protokolü imzalandı

Büyükşehir ile Müftülük arasında “Kadın ve Aile Eğitimi” protokolü imzalandı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 709 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.