CHP Karapınar'daki belediye seçim sonuçlarını AİHM'e taşıyacak
Yayınlanma:
YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) sonuçlarına göre Karapınar Belediye Başkanlığı'nı 381 oyla kaybeden CHP’nin Belediye Başkan adayı Gönül Karabacak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmeye hazırlanıyor.
Karabacak’ın avukatı eski CHP milletvekili Atilla Kart, oyların mühürsüz torbalarda, resmi sıfatı olmayan araçla taşındığına ve aracın yasaya aykırı bir şekilde mola verdiğine dair görüntüler olduğunu, iç hukuk yolları tükendiği için de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceklerini kaydetti.
Atilla Kart, “Milli iradeye doğrudan iktidar eliyle müdahale edildiğine dair maddi ve yasal bulgular var. Yüksek Seçim Kurulu kararları Türkiye’de kesin olabilir ama Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi anlamında kesin değildir” Diye konuştu. Ereğli Gündem
haberfark.net
Güncel
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.