Çölkesen, "Baro başkanlarının yürüyüşünü tasvip etmiyorum"

Çölkesen, "Baro başkanlarının yürüyüşünü tasvip etmiyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen'in açıklaması şu şekilde:

"-Hukukun üstünlüğüne inanan bir avukat olarak ortada mesleğimiz ile ilgili somutlaşmış bir yasa tasarısı yok iken baro başkanlarının yollara çıkıp yürümeleri uygun değildir.

-"Savunma hakkımız engellenemez" gibi ve buna benzer sözlerle avukatları basın açıklamalarına davet etmek, yürüyüşe destek istemek de yerinde bir davranış değildir.

-Hiç bir kurum yada hiç kimse savunmayı susturmuyor, biz avukatların savunma yapmasını engellemiyor.

-Adalet Bakanı ve Siyasi Partiler ile istişare edilip mesleğimizin geliştirilmesi ile ilgili somut adımlar atılması için çabalamak gerekir iken yürüyüş yapmak, basın açıklamaları yapmak mesleğimizi gerginliğin içerisine çekmekten başka bir şey değildir.

-Bizlere; yollara düşüp yürüyen ve baro başkanlığı görevi dışındaki işlerle uğraşan başkan değil, mesleğimizin gelişmesi için çaba harcayan, fikir üreten ve bu uğurda çabalayan baro başkanları lazımdır.

-Millet olarak birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, gündemi geren bu yürüyüşleri ve buna destek amaçlı basın açıklamalarını tasvip etmediğimi bildiriyorum. Meslektaşlarımın büyük çoğunluğunun böyle düşündüğüne inanıyorum. Saygılarımı sunuyorum." haberfark.net

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.