ÇUMRA’DA BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞİYOR

ÇUMRA’DA BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞİYOR

Çumra Belediye Başkanı Yusuf ERDEM kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi vermek için Bakkalbaşı Mahallesi sakinleri ile buluştu.

            Hemşerilerimin memnuniyeti, huzur ve refahı benim için her şeyden önce gelir diyen Başkan ERDEM şu açıklamalarda bulundu: “ Bakkalbaşı Mahallemiz de gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz kentsel dönüşüm projemizle inşallah Çumra’da bir ilke daha imza atacağız.

            Bilindiği üzere mahallemizin şuan ki mevcut fiziki durumu yüzünden bu mahallede ikamet eden değerli kardeşlerime birçok hizmetimizi götürürken çeşitli güçlükler yaşamaktayız.

Belli başlı sorunlarından bahsetmek gerekirse; öncelikle mahallemizde bulunan birçok sokak dar olduğu için araç trafiğine ve araç parkına uygun değildir.

Dar olan sokaklara çöp araçlarımız girememekte ve ekiplerimiz çöplerin toplanmasında zorlanmaktadırlar. Aynı şekilde herhangi bir yangın felaketinde itfaiye araçlarının girmesi imkânsız olan sokaklarımızda yaşanabilecek küçük bir kıvılcıma müdahale edilebilme imkânı olmadığı için büyük bir felaketin yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca doğalgaz, elektrik, su ve kanalizasyon gibi alt yapı sistemlerinin kurulmasına da uygun olmayan sokaklarımız, yeşillendirme ve kaldırım çalışmaları gibi birçok çevre düzenlemesinden de mahrum kalmaktadır.

Sözleşme karşılığı tapular belediyeye devir edilerek her 700m2 arsaya 150m2 lik bir adet daire verilecek ve bu daireler 2 yıl sonunda teslim edilecektir. Bu 2 yıl zaman zarfında ise konutu yıkılan her arsa sahibinin kira bedeli ise belediye tarafından ödenecek olup inşaatın iki yılı aşması halinde ise arsa sahiplerine ödenen kira bedelleri % 50 artırılarak ödenecektir.

Arsası 700m2’den küçük olan mahalle sahiplerinden yapılacak olan evler için her 100m2 başına 5000TL, projeye ilk yıl katılmayıp da sonradan katılmak isteyecek olanlar ise her geçen yıl için 100m2 fazla ödeyecek ve eksik arsa bedelleri için her 100m2 de 10.000TL ödeyecektir.”

Bakkalbaşı Mahalle halkının 2/3’ lik kısmı ve üzeri Kentsel Dönüşüm projesinin uygulanmasını uygun görürse projemizle mahalle halkımızı bütün bu olumsuzluklardan kurtaracak ve Çumra’nın gözde semtlerinden biri haline getireceğiz.

Bu haber toplam 899 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.