Dangalaklığın böylesi! Rahip Kuran yaktı

Dangalaklığın böylesi! Rahip Kuran yaktı

Dünyayla adeta dalga geçen meczup rahip Terry Jones baskılar üzerine geri adım attı ancak “O yakmazsa biz yakacağız” diyen Tennesse’de Papaz Danny Allen, pastör papaz Bob Old ile birlikte bahçede Kuran yaktı.

VATAN

ABD’de 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde Kuran-ı Kerim yakacağını açıklayarak tüm dünyanın tepkisini üzerinde toplayan rahip Terry Jones, dün New York’a gitti ve burada NBC televizyonuna konuştu. Havaalanında bir basın ordusuyla karşılanan rahip Jones, 11 Eylül saldırılarının yapıldığı yerde inşa edilmesi beklenen caminin yerinin değiştirilmesi karşılığında bu eylemi sonlandırdığına yönelik iddialara yanıt verdi.

Jones, 11 Eylül saldırılarının düzenlendiği “sıfır noktasında” cami inşa edilse bile, kilisesinin kesinlikle Kuran-ı Kerim yakmayacağını ifade etti. “Kilisemin hedefi İslam’ın çok radikal ve tehlikeli bir unsur olduğunu göstermekti” diyen Jones, bu konudaki görevlerini kesinlikle başardıklarını iddia etti. New York’a bulunan Jones, NBC televizyonunda yaptığı açıklamada da, ‘sıfır noktası’na cami inşa edilse bile, kilisesinin kesinlikle Kuran yakmayacağını söyledi. “Kilisemin hedefi İslam’ın çok radikal ve tehlikeli bir unsur olduğunu göstermekti” diyen Jones, NBC’ye yaptığı açıklamada, “Tanrının bunu durdurmamızı emrettiğini hissediyoruz. Ne bugün, ne de hiçbir zaman. Asla Kuran yakmayacağız. Bu plan tamamen iptal olmuştur” dedi.

‘O yakmazsa biz yakarız’ dediler

Ancak Jones’un bu açıklamasının hemen öncesinde yeni provokatörler ortaya çıkmakta gecikmedi. Aynı Jones gibi çok küçük cemaat grubuna sahip olan Bob Old adlı Tenessee’li bir rahip, “O yakmazsa ben yakacağım” diyerek bir Kuran’ı ateşe vereceğini, bunu videoya kaydedip hemen YouTube’dan dünyaya göstereceğini açıkladı. Kansas’taki çok marjinal bir kilise de 11 Eylül saat 12.00’de bir Kuran’ı Amerikan bayrağıyla birlikte yakacaklarını ilan etti, hatta bunu gösteren bir animasyonu da internet sitesine koydu. Yine rejim muhalifi Tyranny Response Team adlı Wyoming merkezli bir grup, eyalet meclisi önünde Kuran yakacaklarını duyurdu ve herkesi bunu izlemeye davet etti. Son olarak Obama’ya karşı bir muhalefet hareketi olarak kurulan “Çay Partisi Hareketi”nin Indiana şubesi lideri Andrew Beacham, “Ben de Beyaz Saray’ın önünde bir Kuran’ı yırtarak parçalayacağım” açıklamasını yaptı.
Afganistan’da ise 10 binlerce kişi Kuran yakılmasını protesto için sokaklara döküldü. Polisin kalabalığın kontrolden çıkması üzerine havaya açtığı ateş sonrasında 4 kişi yaralandı.

Tennesse’deki bir rahip Kuran yaktı!

ABD’DE Dünyayı günlerdir tedirgin eden Floridalı rahip Terry Jones, dün TV’ye çıkıp Kuran yakmayacağını yeniden açıkladı. Ancak “O yakmazsa biz yakacağız” diyen Tennesse’de Papaz Danny Allen, pastör papaz Bob Old ile birlikte bahçede Kuran yaktı. Washington’da da Beyaz Saray önünde Kuran sayfalarını yırtacaklarını belirten 6 kişilik grup, bu eylemlerini yapınca gözaltına alındı. New York’ta da 11 Eylül saldırılarının yapıldığı bölgede bir provokatör, elindeki Kuran’dan birkaç sayfayı yırtarak çakmağıyla yakınca polisçe anında gözaltına alındı.

Bu haber toplam 2313 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum