Dilek ağacı rengârenk isteklerle dolu

Dilek ağacı rengârenk isteklerle dolu

Dilek Ağacı’nın meyveleri onlar için toplanıyor

 Selçuk Üniversitesi bünyesinde altı yıldır faaliyet gösteren Temel Eğitime Destek Topluluğu (TEDET) hazırlamış olduğu ‘Dilek Ağacı’ projesiyle ilkokul öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirmede köprü görevi görüyor. Küçük öğrencilerin dileklerini yerine getirme de aracı olan TEDET onların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

‘Dilek Ağacı’ projesiyle Konya ve ilçelerinden 19 Mayıs İ.Ö.O, 23 Nisan İ.Ö.O, Ertuğrul Gazi İ.Ö.O, Mustafa Necat İ.Ö.O, Karatay Göçük köyü İ.Ö.O, Meram Cumhuriyet İ.Ö.O ve Höyük Burunsuz İ.Ö.O’u ile beraber yedi okul, Konya dışından Malatya Darende Balaban İ.Ö.O ve Ağrı Doğu Beyazıt Telçeker İ.Ö.O olmak üzere toplam dokuz okuldaki ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerinin istekleri gerçekleştirilmek isteniyor.

TEDET başkanı Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Ünal Sancak, “ Proje kapsamında dağıttığımız dokuz okuldan toplam 1000 adet zarf aldık, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler isteklerini bir kâğıda yazarak zarf içersine koydular ve zarfın içinde çocuğun iletişim bilgileri de var. Bizde bu zarfları dilek ağacımıza astık. Yardım etmek isteyen üniversite öğrencileri de bu dileklerden bir tanesini karşılayacak” dedi.  Zarfın içinden ayakkabı, kitap gibi isteklerin dışında ilginç isteklerinde çıktığını belirten Sancak, açılan zarfın bir tanesinde çocuğun evlenmek istediğini görünce şaşırdıklarını söyledi.

Proje 2–12 Kasım tarihleri arasında toplam sekiz Dilek Ağacının yer aldığı Gökkuşağı A.V.M, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Yabancı Diller M.Y. O, Hukuk Fakültesi, İ.B.B.F, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Fen Fakültesi’nde uygulanacak.

 

ZEDHABER- Samet TUNÇER

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.