Diltaş Anadolu Lisesinde oryantasyon

Diltaş Anadolu Lisesinde oryantasyon

Özel Diltaş Anadolu Lisesi, yeni öğrenciler, dinamik bir kadro, okul işleyişinde yenilikler, yeni okul formaları, akademik programda gelişmeler ve destek programları ile yeni eğitim dönemine başladı

Özel Diltaş Anadolu Lisesi, yeni öğrenciler, dinamik bir kadro, okul işleyişinde yenilikler, yeni okul formaları, akademik programda gelişmeler ve destek programları ile yeni eğitim dönemine başladı. Her yıl kapılarını yeni öğrencilere açan Özel Diltaş Anadolu Lisesi’nde  oryantasyon çalışması yapıldı.

Bu çalışma ile öğrencilere ve velilerin, lisedeki yaşamın nasıl olduğunu, neler yapıldığını, nasıl bir atmosfer olduğunu hakkında bilgi verildi. Oryantasyon kapsamında, açılış konuşmasını yapan Özel Diltaş Anadolu Lisesi Müdürü Zehra İnal, “Yeni bir okul ortamı ve önlerinde uzanan dört uzun yıl. Bu zaman içersinde yaşayacakları, eğitim alacakları okullarını tanımaları çok önemli. Her yıl yapılan bu etkinlik ile hem veli hem de öğrenciler okul ortamını, eğitimci kadrosunu tanıyarak ders yılına başlıyor. İlköğretim zorunlu bir alan, lise eğitimi ise daha çok tercihe bağlı. Diltaş Anadolu Lisesi, kendi ilköğretiminden gelen öğrencileri ağırlarken, SBS’de başarı elde etmiş veya lisemizin açıkladığı puan barajını aşmış öğrencilerden oluşur. Bu öğrenciler belirli bir eğitimi almış, yani alt yapısı oluşmuş, gelecekte ne olabileceğini hedeflemiş öğrenci kitlesinden oluşur” dedi.

Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Aylin Tanrıverdi de liseyi tanıtıcı bir sunum yaptı. 9.sınıf  öğrencilerine, K12 şifrelerini ve okullun işleyişi hakkında bilgi broşürlerini dağıttı. Öğrenci velileri ile öğretmenler tanıştılar ve yıl içersinde yapılacak işlemler hakkında bilgi edindi.

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.