Diltaş yabancı dil seferberliği başlattı

Diltaş yabancı dil seferberliği başlattı

Özel Diltaş Eğitim Kurumları anaokullarını ve anasınıflarını yeniliklere ve başarılara dahil ediyor.


 Her zaman eğitimin küçük yaşta başladığını savunan Diltaş Eğitim Kurumları, “Yabancı Dil Öğrenmenin Yaşı Yok” diyerek 3 yaş grubundan itibaren bu konuya ağırlık verdiklerini açıkladı.

Diltaş İlköğretim Okulu Müdürleri, okuma yazmayı sökmemiş çocukların yabancı dil öğrenmesinin bazı çevrelerde yadırgansa da çocukların ikinci dili artık anaokullarında öğrendiklerinin faydalı olduğunu vurguladılar.
Anaokullarında ve ana sınıflarında İngilizce dersine yer verdiklerini ifade eden yöneticiler, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptılar: “Yapılan araştırmalara göre; bebek doğduğu anda tüm dilleri öğrenmeye hazır bir şekildedir. Çünkü çocukların beyinleri 8 yaşına kadar dil gelişiminin her ayrıntısını öğrenmek üzere programlanmış bir yapıdadır. Özelikle 0-5 yaş arası, yabancı dili öğrenmede önemli bir dönemdir. Neden Yabancı Dil eğitimi veriliyor? derseniz; erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun ana dili, matematik ve sosyal bilgiler alanında da başarılı olmasını sağlıyor. Çocuğun düşünme becerileri tek dille öğrenim gören çocuklara oranla daha gelişiyor. Ayrıca erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk çevresindeki olayları algılamada daha çok başarı gösteriyor.”
Öte yandan Diltaş anasınıflarındaki dil eğitimi etkinlikleri haftanın belirli günlerinde İngilizce öğretmenleri tarafından veriliyor.

Bu haber toplam 1419 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim