Dışişleri Heyetinden Rektör Okudana Ziyaret

Dışişleri Heyetinden Rektör Okudana Ziyaret

Türkiye’nin dış siyasi politikasına ilişkin halka bilgi vermek, kamuoyu desteğini artırmak ve ülkemize yönelik daha iyi bir tanıtım politikası uygulayabilmek amacıyla başlatılan halkla ilişkiler faaliyetleri kapsamında Konya’ya gelen Dışişleri

Okudan, “2500 Akademisyene Yurtdışı Desteği Verdik”

 

Rektör Okudan, Akil ve heyet üyelerine Selçuk Üniversitesi’nin faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Üniversitenin gerek fiziki yapılanma gerekse bilimsel altyapı anlamında her geçen gün hızla büyüdüğünü belirten Okudan, “Erasmus Programı kapsamında yurtdışına öğrenci gönderip, birçok ülkeden şehrimize eğitim görmeye gelen yabancı uyruklu öğrencilere ev sahipliği yapıyoruz. Programı başarı ile uygulayan ender üniversitelerden biriyiz. Bunun yanı sıra Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü adıyla kurulan birimimiz kanalıyla bugüne kadar 2500’ü aşkın öğretim üyesine uluslar arası kongre ve sempozyumlara katılım için destek sağladık. Halen de bu desteğimiz sürüyor.” dedi.

 

Akil, “Selçuk, Prestijli Üniveriste”

 

Selçuk Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Müsteşar Yardımcısı Hakki Akil ise, “Selçuk’un Türkiye’de prestijli bir üniversite olduğunu söyleyebilirim. Burada sizler ve öğrencilerinizle birlikte olmaktan büyük onur duyacağımı belirtmek isterim. Bakanlık olarak yeni bir girişim başlatarak yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız. Bunun için de önce ülkemizi en iyi şekilde tanımamız gerektiğini düşündük. Bu amaçla da yurt içinde bir dizi inceleme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

 

Öğrencilerle Biraraya Geldi

 

                Akil ve heyet üyeleri daha sonra Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere Türk dış politikasına ilişkin bilgiler veren Akil, soruları da yanıtladı. Heyette bulunan Avrupa Konseyi Daire Başkanı Başak Tuğ, Türkiye’nin dış politikasına ilişkin bilgi verirken, Başkatip Pakize Adalıoğlu Dışişleri Bakanlığı’nın yapılanması ve çalışma sistemi, ikinci katip Bengi Tetik ise e-konsolosluk hizmetine ilişkin işlemleri anlattı.

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.