Düğün Salonları Açılıyor... Enver Tüzün, "Medcezir Salonları Olarak Gerekli Tedbirleri Aldık"

Düğün Salonları Açılıyor... Enver Tüzün, "Medcezir Salonları Olarak Gerekli Tedbirleri Aldık"

İç İşleri Bakanlığı'nı açıkladığı genelge ile 4 Aydır kapalı olan düğün salonları 1 Temmuz çarşamba günü açılıyor. Eskil'de faaliyet gösteren Medcezir Salonları İşletmecisi Enver Tüzün, bu süreçte bazı düğün sahiplerine sitem ederken, koranavirüs tedbirle

İç İşleri Bakanlığı'nı açıkladığı genelge ile 4 Aydır kapalı olan düğün salonları 1 Temmuz çarşamba günü açılıyor. Eskil'de faaliyet gösteren Medcezir Salonları İşletmecisi Enver Tüzün, bu süreçte bazı düğün sahiplerine sitem ederken, koranavirüs tedbirleri kapsamında gerekli tebdirleri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini duyurdu.

Tüzün'ün açıklaması şu şekilde:

"Yaklaşık 1 aydır Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran ayındaki düğünlerimizi işletmemiz kapandığında sıra kimde kalmış ise sırayla tek tek arayarak bütün müsait tarihlerimizi bildirip istişare ederek kimseyi mağdur etmeyecek şekilde düğün tarihlerimizi Temmuz ve Ağustos ayı içerisine aktardık.

Ancak son 10 gündür bizler fırsatçılık yapmayıp sırayı bozmadan şeffaflıkla başka bir yeni müşteriye verebileceğimiz tarihleri vermiş olduğumuz sözleri tutmak amacıyla eski müşterilerimizi gözetip pandemi sürecinde iptal olan tarihlerimiz aktarımını bitirmeden yeni tarih almaz iken devletimizin almış olduğu kurallar çerçevesinde yayınladığı genelgeye uyduğumuz taktirde 1 düğünde 1640 TL ek maliyeti göze alıp zarar ederek müşterilerimizden ek bir ücret talep etmedik.

Bizler bu şekilde düşünürken (BAZI) müşterimiz;
Salonda misafir az olacak fiyat indirimine gidelim.
Tehdit eder gibi benim düğünümde misafirleri sıkacak tedbirler uygulayacak olursan iptal ederim.
Vermiş olduğum kaporayı geri öde evimde yapacağım düğünümü.
Bana hafta sonu gün bulamazsan ben düğün yapmam vb nedenlerle sanki evde yaptığında jandarma kontrolünde olmayacakmış gibi iptal etme kararı alan 32 düğün 12 yemek müşterimizin yaklaşımı bizi derinden üzmüştür.
Medcezir Sosyal Tesisleri olarak hiç bir müşterimizi elimizde olarak mağdur etmedik etmeyiz de, lakin sizler düğün salonu anlaşması yaparken sadece bizimle biz ise 16 farklı meslek dalı ile anlaşma yapıyoruz.
Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz hatamız kusurumuz varsa affola.

Pandemi Sürecinde Tesisimizde Aldığımız Tedbirler
1-Düğün başlamadan önce salonumuz tamamen dezenfekte edilecektir.
2-Salon girişinde misafirlerimizin ateş ölçümü yapılacaktır.
3-Salon girişinde ve salon içerisinde ayak basmalı el dezenfektan makinalarımız olacaktır.
4-Salonumuzdaki masa arası genişliği 1mt iken 1.5mt ye genişletilmiş 11 kişi oturma kapasiteli masalarımız 6 kişiye düşürülmüş ve salon bahçesine ek masa sandalye tedarik edilmiştir.(aynı evde kalan geniş aileler 10 kişi oturabilir)
5-Salon içerisinde misafirlerimizin görebileceği yerlere kapasite bilgisi ve sosyal mesafe kuralları afişleri asılmıştır.
6-Lavolarımız her gün ozon ile temizlenip kağıt havlu makineleri tedarik edilmiştir.
7-Personellerimiz için maske, eldiven, siperlik, koruyucu kıyafet vb önlemler alınmış olup bu süreçte konaklamaları için tesisimizde yer temin edilmiştir.
8-Salon girişinde Ateş ölçümü sırasında maskesiz misafir girişi yapılmamaktadır.
9-20 dakikada bir sosyal mesafe kuralına uyulmasına yönelik anons yapılacaktır.
10-Sadece gelin ve damat dansına izin verilip toplu dans töreni olmayacaktır. Sosyal mesafe kuralına uygun olmayan halaylara izin verilmeyecek, SALONUMUZDA YÖREMİZİN OYUN HAVALARI SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN OLDUĞU İÇİN İZİN VERİLECEKTİR.(asılsız bilgilere itibar etmeyin)
11-Porselen tabakta sunmuş olduğumuz ikramlarımız tek kullanımlık ürünler ile değiştirilmiştir.
12-Çocuk oyun parkımız düğün başlamadan önce dezenfekte edilecektir.
13-Salonumuzdaki 3 adet kapı 6 adet pencere açık bırakılarak doğal havalandırma kuralı sağlanaktır.    (Giriş çıkış kontrol amaçlı 1 kapıdan yapılacaktır)
14-Salonumuz içerisinde atık kutuları bulunacaktır.
Allah’ın izniyle bu tedbirlerle düğününüzü aksatacak hiç birşey olmamaktır.
SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR."

105946766-2774328092788412-8609474225948614488-o.jpg

Bu haber toplam 3165 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum