Eczacılar seçime gidiyor

Eczacılar seçime gidiyor

5. Bölge Konya Eczacı Odası’nın 2011 yılı Olağan Mali Genel Kurulu Mehmet Helvacıoğlu’nun divan başkanlığında gerçekleştirildi.

 Faaliyet raporu ve mali raporun okunmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan 5. Bölge Konya Eczacı Odası Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Tevfik Göçer, yeni dönemde görevin kendisine verilmesi halinde yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Meslek içi eğitimlerin yeni dönemde artarak devam edeceğini dile getiren Tevfik Göçer, “Bu dönemde 16 adet eğitim ve seminer toplantısı yaptık. Bununla beraber yurt dışı geziler düzenlemeye de devam edeceğiz. Kalfa eğitimlerini de tamamladık. Envanter çıkarılıp kalanının da eğitimini tamamlamayı planlıyoruz. Bir sosyal tesise ihtiyacımız vardı. Bu adımı mayıs 2007’de arsa alarak attık. Oda binası yapımı için Ahmet Keleşoğlu’nu uzun uğraşlarla ikna ettik ve adını tesise vermek kaydıyla binayı yaptırma sözü aldık. Odamızın yeni hizmet binasının temel atma törenini kısa bir süre önce gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Nöbetçi eczane listeleri ile ilgili eleştirilere de cevap veren Tevfik Göçer, “Biz bununla ilgili bir program yazdırdık, deneme sürümleri hazırlandı. Hastanelerde denendi ve eczacılarımıza en kısa sürede bununla ilgili ayrıntılar duyurulacaktır. Herkes kolaylıkla bilgisayarına bu programı internet üzerinden yükleyip geceleri ekranlarından bu listeleri halka rahatlıkla online olarak ulaştıracaklardır. Diğer taraftan gece şehir içerisinde önemli bölgelerde nöbet levhası oluşumu için defalarca belediyeye müracaat ettik ama değerlendirmeye almadılar” diye konuştu. “Önümüzdeki dönem birbirimize daha sıkı sarılarak muhataplarımız karşısında tek yumruk olmamız gerekmektedir” diyen Göçer, “Mesleğe sevdalı, proje üretimini ve hizmeti esas alan, gelecek perspektifi bulunan bir ekip olarak bugüne kadar verdiğiniz desteği bu dönemde de bekliyoruz. Aynı ekip ve ruhla yeniden göreve talip olduğumuzu bildiriyorum” dedi.

 

Oda başkanlığı için yarışan diğer aday Musa Korkmaz da, oda için yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözlerine başladı. Oda çalışmaları hakkında değerlendirme yapan Konya 5. Bölge Eczacı Odası Başkan Adayı Musa Korkmaz, “Oda binasının yenilenmesini takdir ile karşılıyorum. Bizden sonraki arkadaşlar bizden kalan para ve Türk Eczacılar Birliği’nden alınan borçla bir arsa satın alındı. Bizim dönemimizde kasamızda o dönemin parası ile 2,5 trilyon vardı. Aradan geçen 6 yıl içinde oda binası için bir çalışma yapılmadı. Gereksiz harcamalar oldu. Şimdiye kadar bina çoktan yapılıp birkaç yıldır da hizmet veriyor olmalıydı” diye konuştu. Korkmaz ayrıca oda hizmetleri katılım payının da çok yüksek olduğunu iddia ederek, alınan bu ücretlerin eczacılar için daha hayırlı işlerde kullanılabileceğini bildirdi. Korkmaz, eleştiriye açık olmak gerektiğini de belirterek sözlerini tamamladı.

 

5. Bölge Konya Eczacı Odası bugün seçime gidecek. Konya ve Karaman’daki eczacıların oyları yeni dönemde oda başkanının kim olacağını belirleyecek. Seçim saat 09.00’da başlayıp, 17.00’de son bulacak.

 

Bu haber toplam 1151 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.