Erdem'den 30 Ağustos ve Ramazan Bayramı Mesajları

Erdem'den 30 Ağustos ve Ramazan Bayramı Mesajları

Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Erdem, yayımladığı mesajda, bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının iyi bilinmesi gerektiğini belirtti.

Bayramların, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günler olduğunu anımsatan Erdem, şunları kaydetti:

"Bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Umudumuzu canlı tutmalı, sorunlarımızı birlik içinde aşabileceğimize olan inancımızı korumalıyız.

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Türk ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı kutluyor; Bayram'ın Ulusumuza, ülkemize barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum. "

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 89. yıl dönümünün büyük bir coşku ile kutlandığını ifade eden Erdem, mesajını şöyle sürdürdü:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti Hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan bu zafer, asil Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında kenetlenerek, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde sürdürdüğü özgürlük mücadelesidir. Dünyada esaret altında yaşayan diğer ulusların da özgürlük mücadelelerine örnek olan bu büyük zafer aynı zamanda, Türk ulusunun çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal reformları oluşturan Türk devrimini başlatan bir kıvılcımdır.

30 Ağustos zaferi, Türk milletinin hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını, şartlar ne kadar güç olursa olsun zorlukların üstesinden gelme kabiliyetinin en güzel örneklerinden biridir. Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, silahlı kuvvetlerimiz ile aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. "

 

Bu haber toplam 971 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.