Eskil AK Parti 6. Ay İstişare Toplantısını Yaptı! İşte Başkan Belgemen'in İcraatları!

Eskil AK Parti 6. Ay İstişare Toplantısını Yaptı! İşte Başkan Belgemen'in İcraatları!

AK Parti Eskil İlçe Başkanlığı Yerel seçimlerin ardından 6. Ay değerlendirme ve istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Ak Parti Eskil İlçe Teşkilat binasında gerçekleştirilen programa, Ak Parti Eskil ilçe başkanı Ali Mutlu,  Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, İl Genel meclis üyesi İsmet Mutlu, Eskil Ziraat Odası başkanı İbrahim Kırlı, Eskil Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. 
Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Eskil ilçe başkanı Ali Mutlu konuşmasında, “Adalet ve Kalkınma Partisi olarak 6 aylık istişare toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün muhasebe yapma zamanı. Biz Altı aylık süreçte Eskil'e neler yapmış, neler yapacağız ve neler yapabiliriz onu görüşme ve istişareye yatırma günümüz. Şimdi belediye olarak, il genel meclis olarak neler yapmışız onu sizlere aktaracağız.” dedi.
Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen açıklamasında, “Kıymetli dostlarım, Allah'ın izniyle ilçemizi yönetmek bize nasip oldu. Biz bu yola çıkarken önce Allah'a sığındık ve hak yolunda devam ettik. Bu güne kadar çok şükür işlerimiz hep rast gitti. Hangi işe elimizi attıysak çok şükür boş çıkmadı. Kısa zamanda çok işler başardık. Allah'ın izniyle bize güvenen, bize oy verenlerin yüzünü kara çıkarmayacağız. Seçim kampanya döneminde  bizlerin yanında yer alan ve bizimle birlikte oy toplayan sizleri asla mahcup etmeyeceğiz. Biz biliyoruz, seçim döneminde ve seçim sonrasında bizlerin birbirine düşeceğini, insanlara ikilik yapacağımızı, belediye çalışanlarının içinde bazılarının ekmeğiyle oynayacağımızı, zulüm edeceğimizi bekleyenler çok oldu. Ama hiç kimse kusura bakmasın. Bizim ekibimiz Allah'a şükür çok sağlam. Kimseye adaletsiz davranmayacağız, zulüm yapmayacağız. Biz  küçük ve basit işlerle uğraşmayacağız. Biz Eskil'e nasıl iyi bir hizmet getiririz onun çabası içinde olacağız.  Eskil'e hizmet için taa İstanbul'da İçişleri Bakanımızla görüşürken, bunu sanki biz görevden alınacakmışız da kendimizi kurtarmaya gitmişiz gibi sosyal medyada anlatanlar oldu. Biz o gün Eskil'in kategorisini yükseltmek için çaba sarf ediyorduk. Ama biz bunlara takılmıyoruz. Bizim tek hedefimiz Eskilli'ye verdiğimiz hizmet sözünü fazlasıyla yerine getirmek. Olmaz, yapılmaz denenleri yapmaktır. Çok şükür güçlü bir ekibimiz var. Lütfen bizden basit şeyler istemeyin. Bir araba kum, bir çöp kovası bunlar çok basit işler. Bizden hizmet bekleyin. Bizden hizmet isteyin. Hatalarımız, kusurlarımız muhakkak olacaktır. Bunlar hiçbir zaman kasıtlı yapılmamıştır. Bizi eleştirin, eleştirmek bizim eksiklerimizi giderir. Fakat lütfen yapıcı ve gerçek eleştiri olsun. Hiçbir zaman iftira atmayın, yalan yere yaygara çıkartmayın. Bizim hızımızı kesmeyin. Gerçi biz birkaç kişi iftira attı, ortaya nifak tohumu ekti diye asla yolumuzdan ve hızımızdan dönmeyiz. Siz bize güvenin yeter ki. Bakın Altı ay gibi kısa bir zamanda neler yapmışız.
1. İlçemizin en önemli giriş yollarından olan Bozcamahmut ve Eşmekaya giriş yollarımız. Bu yollar oldukça çirkin bir durumdaydı. Elektrikleri yer altına alındı, Bozcamahmut giriş sıcak asfaltla kaplandı, Eşmekaya girişinin sıcak asfalt çalışmaları da başlamış durumda,
2. İlçemiz için en önemli olan sınıf kategorisinde yükselme sağladık.  Daha önceden ilçemiz dördüncü sınıf kategorisindeydi. Yaptığımız çalışmalar sonucunda, ülkemizde sınıf atlayan iki ilçeden birisi olmayı başardık. Bu belki basit gözle görülmeyen bir şey gibi, ama ilçemiz zamanla bunun ne kadar ehemmiyetli olduğunun farkına varacak.  Bundan sonra ilçe Emniyet Müdürlüğü olacak, kurumlarda kadro sayımız artacak.
3. İlçemiz turizmi için önem arz eden ve yıllardır imkansız diye dile getirilen Tuzgölü bölgesi için yol çalışmamız sona erdi.  Hiç olmaz denen Tuz gölü yolunun izin alınarak kırma taş ile yapılması kuş gözetleme kulesinin yolunun bakım yapılması su deposu ve wc konulması çevre düzenlemesi, yön tabelaları yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde  bölge için çok daha güzel projelerimiz var.
4. Bütün mahalle yollarının bakım ve yamalarının ve kullanılmaz hale gelen yolların asfalt yapılması sağlanmıştır.
5. Karayolları ile görüşülerek Eskil-Gölyazı arası asfaltlanması sağlanmıştır.      
6. Söz verdiğimiz gibi 4 adet tatlı su çeşmesi konarak halkın tatlı-su içmesi sağlanmıştır.    
7. Adliye Sarayımız ihale edilerek yapımına başlanmıştır.  İlçemize ve yöremize yakışacak modern bir adliye sarayı olacaktır .
8. İlçemize hızlı bir çalışma ile doğalgaza kavuşturulmuş abonelere törenle gaz verilmesi sağlanmıştır.     
9. Ulu Camii çevresi ve bahçesi park olarak yapılmıştır.         
10. Mezarlığımız projesi yapılarak boş dolu mezarlarımız ve isimleri paftaya işlenmiştir. Ses cihazı mezarlığın her alanından duyulacak şekilde, Mübarek günlerde Kur'anı  Kerim okunması sağlanmıştır. Sapma için taş alımı yapılmıştır, Taziye evi faaliyete geçmiştir. 
11. Eskilgücüspor belediyemiz bünyesine alınarak, güzel bir takım kurulmuştur                                               
12. Canlı Hayvan Pazarı projemizi hazırladık, gerekli desteğimizi aldık ve ihaleye çıktık. İlk baharda yapımına başlanacaktır.                                                    
13. Şefkat evleri projesini hazırladık 2020 yılında yapımına başlanacaktır.
14. TOKİ üçüncü etap projesi yapılmış her işi bitmiştir. Önümüzdeki aylar içerisinde ön talepler başlayacaktır.
15. Halkımızın su, çevre temizlik borçlarını daha kolay ödemeleri için on-line sistem çalışması başlamış ve şu anda deneme ödemeleri yapılmaktadır. İnşallah önümüzdeki günlerden itibaren vatandaşımız oturduğu yerden belediye borçlarını ödeyebilecekler.     

İlçemiz merkezinde imar revizyonu projesi başlatılmış, sanayi bölgesi genişletilecek hayvan bölgesi oluşturulacak, izin alabilirsek bazı yerlerin kat adeti yükseltilecek hizmet alanları oluşturulacak.
16. Kısa zamanda önce Allah'ın izniyle bir çok hizmete imza attık. İnşallah atmaya da devam edeceğiz.  Biz Eskil'i yeniden inşa ediyoruz.

17. İçme suyu kaçaklar patlaklar kontrol altına alınmıştır, mezarlarda gelişi güzel kullanılan sular kontrol altına alınmıştır . Allah'a şükür sularımızdan her yıldan daha güzel verim  aldık. 
İl Genel Meclis Üyesi İsmet Mutlu yaptığı değerlendirme konuşmasında, “Altı aylık gibi bir sürede köylerimiz için ciddi çalışmalar yaptık, “Köylerde foseptik çukuru ihtiyaçları giderildi, Köyleri için taş ve kum ihalesi yapıldı, çalışmalarda sona yaklaşılıyor,  Bayramdüğün–Eğrikuyu arası asfalt çalışması tamamlandı,  Yollarda yama ekipleri çalışmalarını tamamlandı,  Okul ve sağlık ocaklarının bakım ve onarımı işleri yapılıyor,  çevremizde kötü görüntü yapan moloz yığınları en kısa zamanda temizlenecek,  Köylerdeki su sorunları ve dopaların bakım onarımı giderildi,  Güneşli köyünün muhtarlık binasına destek çıkıldı, Böğet köyü ishale hattı döşendi, Eskil Belediyesiyle yapılan protokol sonucu su verilmeye başlandı,  Tatlı su çeşmeleri için bütçe ayıracağız.” dedi.

71282171_539603619913456_6774347410836553728_n-001.jpg69935634_2411306105571358_7127271681072037888_n-001.jpg0518b09d-fb9f-4de1-930f-a3d3892af27a.jpg

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum