ESKİLDER'den önemli burs açıklaması

ESKİLDER'den önemli burs açıklaması

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından sloganlaştırılan Toprağına Sahip Çık Bir Fidan’da Sen Yetiştir adlı burs kampanyası kapsamında öğrencilere verilecek burslarla ilgili dernek yönetiminden açıklama yapıldı.

Dernek yönetimi tarafından yapılan yazılı basın bildirisi şu şekilde...

Burs projemiz kapsamında burs veren her hayırseverimiz adına verdiği burs sayısınca fidan dikilerek bölgemizin yeşillendirilmesine de katkı sağlanacaktır. Bu kapsamda Eskil Kaymakamımız Sayın Yavuz KARTAL, Eskil Belediye Başkanımız Sayın Niyazi ALÇAY ve Eşmekaya Belediye Başkanımız Sayın Tayfur BAŞKAN yönetim kurulumuz tarafından ziyaret edilerek burs çalışmalarımız ve projemiz içeriği ile ilgili bilgilendirme yapılıp fidan dikimi yapılacak alan ve fidanlarımızın bakımının yapılabilmesi ile ilgili belediye başkanlarımızdan söz alınmıştır. Her yıl fidan dikimi döneminde Eskil ve Eşmekaya Belediye Başkanlarımız tarafından tahsis edilen alana Eskil’li yöneticilerimiz, dernek yönetimimiz, dernek üyelerimiz ve tüm Eskil’li gönüllü vatandaşlarımızla fidan dikilmesi hedeflenmektedir.

06 Kasım 2017 tarihinde duyurusu yayınlanan ve 06 Kasım 2017 tarihinden 30 Kasım 2017 tarihine kadar ön kayıtları alınan Eskil’li olup üniversitede öğrenim gören 103 öğrencimiz için burs bedellerinin ödeme takvimi aşağıda belirtilmiştir. 06-30 Kasım tarihleri arasında derneğimize ön kayıt formlarını gönderen 103 öğrencimizin Bu yıl için, tamamına burs verilebilmesi adına dernek yönetim kurulumuz ve gönüllü destekçilerimiz çalışmalarını yürütmekte ve müracaat eden öğrenciler içerisinden uygun görülen tüm öğrencilerimize burs verilebilmesi hedeflenmekte. An itibariyle 16 kişilik dernek yönetim kurulumuz ve gönüllü Eskil sevdalılarının desteğiyle büyük bir çoğunluk için kaynak oluşturulmuş durumda ve çalışmalarımız devam ediyor. Şubat sonuna kadar çalışmalarımız tüm hızıyla sürdürülecek ve inşallah tüm öğrencilerimiz için kaynak sağlanarak öğrencilerimizin öğrenimlerine katkı sağlanacaktır. Her öğrenci için burs miktarı aylık 100,00 TL den toplam 500,00 TL'dir. Takvimimizdeki sarkmalar nedeniyle son ay ödenmesi gereken burs miktarı okul bitmeden ödenmesi adına bir önceki aya alınabilecektir.

08 Şubat 2018 tarihinden 18 Şubat 2018 tarihine kadar daha önceden müracaat eden öğrencilerimiz aşağıdaki belgeleri, derneğimiz Aziziye Mahallesi Aziziye Caddesi (Fenni fırın kavşağı yanı) Şahin İş Merkezi 3/204 Karatay/KONYA adresine elden veya kargo veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir. Kargo gönderi bedelleri gönderici tarafından ödenecektir. Karşı ödemeli kargolar alınmayacaktır. Belgelerin posta veya kargo firmalarından kaynaklı gecikmesi veya teslim edilememesinden derneğimiz sorumlu değildir.

BELGELER

  1. Burs Başvuru Formu (Islak İmzalı)
  2. 2018 Şubat ayına ait Güncel Öğrenci Belgesi (Öğrenim görülen kurum tarafından kaşe imzalı olmalıdır. (Belgenin aslı sunulacaktır)
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Ödeme yapılacak banka hesap bilgilerini gösterir doküman (IBAN Numarası olacaktır)

18 Şubat 17:00 a kadar teslim alınan belgeler dernek yönetim kurulu ve burs komisyonu tarafından 28.02.2018 tarihine kadar belgelerin doğruluğu, uygunluğu ve burs verilecek öğrenci listesinin nihai kararının verilmesi şeklinde değerlendirilecektir.

Burs ödemeleri her ayın 1’i ile 5’i arasında öğrencilerin hesap numaralarına aktarılacaktır.

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği  Yönetim Kurulu

Bu haber toplam 5347 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum