Fransız Bayraklı Özgürlük!!

Fransız Bayraklı Özgürlük!!

Fransız ve İngiliz bayrakları sallayan yüzlerce Libyalının "Birleşik bir Libya'da

Fransız ve İngiliz bayrakları sallayan yüzlerce Libyalının "Birleşik bir Libya'da olduğumuza inanıyoruz, parçalanmış değil" diyen Sarkozy, "Bingazili gençler, Libyalı gençler, Arap gençleri, size dostluğunu ve desteğiniz sunuyor. Barış istediniz, özgürlük istediniz, ekonomik kalkınma istediniz, İnglitere ve Avrupa halkının yanında olacaktır" diye konuştu."Özgür bir Bingazi'de, özgür bir libya'nın yanında olacaktır. İngiliz halkı cesaretinizden dolayı sizi kutluyor" şeklinde hitap etti.

Muammer Kaddafi rejiminin düşmesinden bu yana giden ilk ortasında kaldı ve zafer işareti yaptı.

Alan dolmadı

Sarkozy ve Cameron'un Bingazi'yi ziyaret edeceğinin kesinleşmesinin ardından, kentte güvenlik önlemleri artırıldı. Sabahtan itibaren Tahrir Meydanı'na çıkan yollar ulaşıma kapatıldı.

Tahrir Meydanı'nda ise iki liderin konuşması için olaylar sırasında gösterilerin yapıldığı büyük alan yerine Ramazan ayında kadınların teravih namazı kıldığı küçük bölüm hazırlandı. ingiltere bayraklarıyla donatılan meydanın etrafında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Meydana girenler detaylı bir şekilde arandı. Liderlerin gelmesinden önce de çok sayıda helikopter havadan güvenliği sağladı.

Liderlerin saat 16.00 sıralarında geleceğinin duyurulmasına rağmen, bu saat geldiğinde meydanda güvenlik görevlileri dışında yaklaşık 100 kişinin bulunduğu görüldü.

İnsanların toplanmaması üzerine anons yapılarak Sarkozy ve Cameron'un gelmesine 20 dakikadan az bir süre olduğu belirtildi.

Meydanda yeterli topluluğun olmadığının belirtildiği anonsta, halktan tanıdıklarına ve yakınlarına telefon ederek meydana çağırmaları istendi.

Edilen telefonlar üzerine meydanın bir kısmının daha dolmasıyla Sarkozy ve Cameron, Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil ile birlikte meydana geldi.

Meydanda "Merci Sarkozy, Thanks Cameron" tezahüratlarıyla karşılanan iki lider, yaptıkları kısa konuşmalarda libya'daki devrime ve UGK'ya verdikleri destekleri vurguladılar.

Yaklaşık 15 dakika süren konuşmaların ardından iki lider yine sevgi gösterileri arasında meydandan ayrıldı.

İngiliz ve Fransız bayrakları altında özgürlük te başka oluyor.!! İşte Özgürlük bu.!! Darısı özgürlük!! bekleyen diğer ülkelerin başına !!!!

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.