Genç KOMEK Yaz Okulu Bu Yaz Çevrimiçi Yapılacak!

Genç KOMEK Yaz Okulu Bu Yaz Çevrimiçi Yapılacak!

KONYA Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde bu yaz uzaktan eğitimle evlere misafir oluyor.

7-16 yaş grubu öğrencilere yönelik birbirinden farklı etkinliklerle gerçekleşecek Yaz Okulunun kayıtları, 29 Haziran-5 Temmuz 2020 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçtiğimiz yıllarda Konyalı öğrencilerin hem eğlenerek hem öğrenerek yaz tatillerini dolu dolu geçirme fırsatı bulduğu Genç KOMEK Yaz Okulu’nda bu yaz koronavirüs tedbirleri nedeniyle bire bir eğitim verilemeyeceğini açıkladı.

Genç KOMEK Yaz Okulunun uzaktan eğitim formatında çevrimiçi olarak evlere misafir olacağının müjdesini veren Altay, yaz tatilinde öğrencileri Kur’an-Kerim, İngilizce, Değerler Eğitimi, El Sanatları, Resim, Müzik, Kağıt Telkari, Arapça, İşaret Dili, Kodlama ve Pratik Mutfak dersleriyle buluşturacaklarını belirtti.
Başkan Altay, 7-16 yaş aralığındaki tüm öğrencileri 29 Haziran-5 Temmuz 2020 tarihleri arasında Genç KOMEK Yaz Okulu’na kayıt yaptırmaya davet etti.

HER GÜN 6 ETKİNLİK
Genç KOMEK Yaz Okulu kapsamında, 15 kişiden oluşan toplam 679 sınıfta; 3 Kur’an-ı Kerim, 2 seçmeli sanat eğitimi, 1 din ve değerler eğitimi olmak üzere hafta içi her gün 6 etkinlik programı hazırlanırken, ders devamlılığını sağlamak amacıyla kademeli ödevlendirme yöntemi uygulanacak.
Ayrıca Mobil Bilgi Yarışması, Online Çat Kapı Tiyatro ve Bu Akşam Yemekler Genç KOMEK’ten gibi ders dışı etkinliklerle de öğrencileri sürpriz hediyeler ve eğlenceli aktiviteler bekliyor.

DERSLERE YÖNELİK PAKET VİDEOLAR HAZIRLANDI
Canlı dersler esnasında öğretmen ve öğrencilerin faydalanacağı, tüm derslerde kullanılmak üzere paket videoların hazırlandığı Yaz Okulu’nda, Din ve Değerler Eğitimi dersleri için de dijital öyküler hazırlandı. Ayrıca tekrarlı videolardan oluşan namaz sureleri ve duaların seslendirmesi yapıldı.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN TAKİBİ
Karatay KOMEK’te oluşturulacak otomasyon ekibiyle kayıt için sınıf tanımlarının yapılması, öğrenci kayıtlarının takibi ve malzeme dağıtım listelerinin çıkarılması, ders programları ve derslere öğretmen atamalarının yapılması ile öğretmenlerin ve öğrencilerin derslere katılımlarının takibi sağlanacak.
Yine uygulamalı program hakkında detaylı bilgiye sahip, yaşanabilecek teknik aksamalara anında çözüm üretebilen, öğrenciye alternatif yollar sunması amacıyla kurulan telefon destek hattı ile de personeller öğretmen ve öğrencileri takip edecek.

KAYITLAR 29 HAZİRAN – 5 TEMMUZ ARASI INTERNETTEN
Öğrenci başına 10 TL kayıt ücreti bulunan Genç KOMEK Yaz Okulu’nda kayıtlar, 29 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasında konya.bel.tr ve komek.org.tr adreslerinden alınacak. Dersler ise 6 Temmuz - 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.