Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Konya'nın Seydişehir ilçesinde, oğlu cezaevinde olan anne, görme kaybı olan torunları için gözyaşı döküp yardım istiyor.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde, oğlu cezaevinde olan anne, görme kaybı olan torunları için gözyaşı döküp yardım istiyor.

Seydişehir'de yaşayan 59 yaşındaki Müzeyyen Akdeniz'in oğlu Yunus Emre Keskin, askerlik döneminde izne geldiğinde askeri birliğine geri dönmedi. Genç yaşta evlenen ve 3 çocuk babası olan Keskin, çocuklarına bakmak için askere gitmeyerek çalışmaya başladı. Belli bir süre çalışan Keskin, tekrar birliğine geri döndü. Askerliğe belli bir süre gitmediği için adli para cezası verilen Keskin, askerlik sonrası ise çıkan adli para cezasının bir kısmını ödedikten sonra af söylentileri çıkınca para yatırmayı bıraktı. Yunus Emre Keskin, dükkanına hırsız girince başvurduğu polis merkezinde tutuklanıp cezaevine gönderilince hem evin geliri, hem de 6 yaşındaki Gamze Nur'un gözündeki görme kaybının tedavisi yapılamadı. 59 yaşındaki anne Müzeyyen Akdeniz de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan oğlunun affedilmesi ve gözlerinde ileri derecede görme kaybı olan torununun tedavisi için yardım istedi.

Gamze Nur'un ardından Umut Berk'e de görme kaybı teşhisi konuldu

Gamze Nur'un yanı sıra 5 yaşındaki kardeşi Umut Berk'e de doktor tarafından iki gözünde de görme kaybı teşhisi konuldu. Müzeyyen Akdeniz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım isteyerek, "Ben çok çileli bir anneyim, ben çok çaresizim. Sayın Cumhurbaşkanım sana sesimi duyurmak istiyorum. Benim iki tane oğlum var. Büyük oğlum küçük yaşta evlilik yaptı kaçarak. Ben eşimden ayrıyım hiçbir gelirimiz yok. Oğlum askerden doğum iznine geldi, anne biraz para kazanıp size harçlık bırakayım öyle gideyim dedi. Bu firardan sayıldı tekrar gitti, dağıtım iznine geldi tekrar gitmedi. Daha sonra bir takım olaylar oldu, tekrar askerden firar edip geldi. Hep bunlar maddiyatsızlık yüzünden oldu. O firarlar şimdi para cezasına dönüştü. Üç tane çocuğu var. Büyük olan çocuğunun gözünde görme kaybı var, ilerlemiş görme kaybı var. Yavrum bunu çok takıyordu kafasına. Anne her şeyimi, evimi, eşyalarımı bile satsam bu parayı bulamam ben diyordu ve satmaya kalkıştı yüz lira bile etmedi. Yavrum çok çaresiz kaldı. Büyük kızımın gözünde görme kaybı var, onun küçüğünün iki gözünde var görme kaybı. Bir doktor bulmuşlar Antalya'dan, o doktor üç seans yaparsak belki açılır demiş ama bir seansına 2 bin lira istiyor, bizim bu parayı bulmamız imkansız, bulamadık, götüremedik torunumu" dedi.

Oğlunun bir dükkan açtığını ve dükkanına hırsızların girdiğini söyleyen Akdeniz, "Çocuğum da polise giderek haber etmiş. Emre gel senin tutuklaman var diye hemen tutuklamışlar. Abi neden demiş, işte sen adli para cezanı yatırmamışsın. Cumhurbaşkanım ne olur duy feryadımı ben bir anneyim, yavrum şu anda Alanya cezaevinde tutuklu yaklaşık üç aydır. Torunlarımı götüremedim parasızlıktan. O yavrum orada ne yapar, üstü başı değişmedi gidemedik. Torunlarım her gün babamızı özledik, onları giydirip çarşıya parka götürsek babamıza mı gidiyoruz babaanne diyorlar. Kelimeler boğazımda düğümleniyor, ne yapacağımı şaşırdım. Ne olur benim yavrumu affet Sayın Cumhurbaşkanım, sizden özel af istiyorum. Kuzumun serbest kalmasını istiyorum yavruları için. Ne olur bizim feryadımızı duy yardım eli uzat, senden bu para cezasını affetmeni istiyorum. Yaklaşık üç aydır yavrum tutuklu 7 bin lira borcu vardı, ödediği göz önünde bulundurulacakmış. Biz beş bin lira bir para lazım yavrumun çıkması için, sağa sola borcu var 20 bin lira, ben nereden bulayım da nasıl ödeyeyim" diye konuştu.

Sağ gözünde ileri derece görme kaybı bulunan Gamze Nur ise, "Sayın Cumhurbaşkanım ne olur bize yardım et. Ben sizden bir şey istiyorum, bir gözümün iyileşmesini, bir de babamın hapisten çıkmasını" dedi.

Çocukların annesi Fahriye Keskindir ise, "Hayırsever vatandaşlarımızdan ve sizden tek ricam bize yardım elini uzatmanız. Ben üç çocuğumu durduramıyorum artık babalarını istiyorlar. 92 gündür cezaevinde, Alanya cezaevinde yatıyor ne halde olduğunu bilmiyoruz, görüşüne gidemedik maddiyattan dolayı şu anda çok rezil perişan bir haldeyiz, ne olur artık sesimizi duyun" dedi.

Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Görme kaybı yaşayan torunları için gözyaşı döküyor

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.