Hasan Kılca; “Neslin ihyası için çalışıyoruz”

Hasan Kılca; “Neslin ihyası için çalışıyoruz”

Karatay Belediyesi, eğitime verdiği katkıyla 2021'de de adından söz ettirdi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da yerel yönetimler arasında en fazla okul yaptıran belediyeler içinde olduklarına dikkat çekerek bunun haklı gurur olduğunu kaydetti.

Kılca, "Eğitim ve eğitimcinin dostu bir belediye olarak eğitim tesislerinin yetersiz olduğu bölgelere okul binası yaparak eğitim camiasının hizmetine sunuyoruz. Bizim için eğitime yapılan yatırım en değerli yatırımdır ve geleceğin Türkiye'sinin daha güçlü temellerle inşasında önem bir adımdır. 2021 yılı içerisinde belediye olarak biri Bilim Sanat ve Eğitim Merkezi (BİLSEM) olmak üzere 5 eğitim tesisini Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Çocuklarımıza, daha ferah ve daha huzurlu bir eğitim yuvası sunmak için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz" dedi.

Karatay Belediyesi, eğitimdeki fiziki yatırımların yanı sıra eğitimin daha pek çok alanındaki birçok proje de hayata geçirdi. Bilimin toplumun her kademesine ulaşması ve gündelik hayatta yer edinmesi amacıyla 2021'de başlayan proje kapsamında Karatay Belediyesi, ilçede ortaokul ve lise eğitimi gören öğrencilere "TÜBİTAK Bilim ve Teknik" ile "Bilim Çocuk" dergilerini ulaştırıyor. Bu kapsamda 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Dönemi'nde Karatay Belediyesi, kayıt sistemine başvuran 5 bin 210 ortaokul 2 bin 790 da lise olmak üzere toplam 8 bin öğrenciye "TÜBİTAK Bilim ve Teknik" ile "Bilim Çocuk" dergilerini evlerine kadar ücretsiz bir şekilde veriyor. Belediye'nin çocukların teknoloji ve bilimle yetişmesini sağlamayı amaçladığı bir başka projesi ise ilçedeki tüm okullara "TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kitaplığı kurması. Söz konusu proje, 2021'de de genişleyerek sürdürdü. haberfark.net

Hasan Kılca; “Neslin ihyası için çalışıyoruz”

Hasan Kılca; “Neslin ihyası için çalışıyoruz”

Hasan Kılca; “Neslin ihyası için çalışıyoruz”

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 709 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.