Hızlı Treni iyi değerlendirmeliyiz

Hızlı Treni iyi değerlendirmeliyiz

Konya-Ankara arası Yüksek Hızlı Trenin (YHT) yakın zamanda test sürüşünü tamamlayarak yolcu taşımaya başlayacağını ifade eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, seferlere ve yapılması gerekenler

Konya-Ankara arası Yüksek Hızlı Trenin (YHT) yakın zamanda test sürüşünü tamamlayarak yolcu taşımaya başlayacağını ifade eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, seferlere ve yapılması gerekenlere ilişkin bir açıklama yaptı. Korkmaz açıklamasında seferlerin başlayacak olmasının sevindirici olduğunu belirterek, Konyalılar olarak Ankara’dan Konya’ya ciddi bir yolcu sirkülâsyonunun olacağını ve bu sirkülâsyona bir an evvel ciddi hazırlıklar yapılması gerektiğini kaydetti.

Başkan Korkmaz, “Konya’nın, ülkemizin başkenti Ankara’ya hızlı tren ile bağlanıyor olması şehrimizin stratejik açısından önemine bir başka önem katmıştır. Bu açıyı iyi değerlendirmeli ve Konya’ya karşılıklı olarak her gün yoğun yolcunun taşınacağını unutmamalıyız. Türkiye’nin kalbi konumunda olan Konya’nın başkentten her gün alacağı bu kadar yolcuya karşılık ciddi bir altyapısı olmalıdır. Kültürel altyapısı çok zengin olan Konya’nın fiziksel altyapısını da buna göre en kısa süre de dizayn etmesi, ağırlanacak yerli ve yabancı turistlerin rahatlığı ve ekonomik canlılığı açısından önem taşımaktadır” dedi.

Konya’ya hızlı tren ile gelen misafirlerimizin Konya’da konaklayacakları kapasiteli otellere ihtiyacı olacaktır. Mevcut otel kapasitemiz şu an için bunu karşılamayacak ölçüde görünmemektedir. Gelen misafirlerimize konaklama imkânını ne kadar iyi sunabilirsek, onların o ölçüde şehrimizi reklam edip, tanıtım yapacaklarını unutmamalıyız. Ayrıca, gelen misafirlerimizin Hz. Mevlana Türbesi ve çevresine, şehir merkezine veya gidecekleri yerlere rahat ulaşımlarının sağlanabilmesi için, yeni, toplu taşıma güzergâhları belirlenmeli, hat sayıları ve sefer sayıları arttırılmalı, taksi imkânını ve taksi durak sayısı eskisine nazaran iyileştirilmelidir. Genel olarak hizmet sektöründe yer alan esnafımızın da kendisini gelecek olan misafirlere göre hazırlaması, sundukları hizmetleri daha kaliteli hale getirmesi, şehrimizin tanıtımına büyük katkılar sağlayacaktır. Biz Konyalılara da düşen misafirperverliğimizi en iyi şekli ile göstererek Anadolu’nun sıcaklığını gelecek olan misafirlere yansıtmaktır” dedi.

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.