İçi altın dolu yastığı Van'a gönderiler ama...

İçi altın dolu yastığı Van'a gönderiler ama...

Batman'da oturan ’Sudemir Ailesi’, birbirinin benzeri olan iki yastıktan, içinde 12 bin liralık altın bulunan yastığı yanlışlıkla Van’dan etkilenenlere gönderince perişan oldu.

Erciş’e kadar giderek yastığı bulmaya çalışan aile fertlerinin çabaları sonuç vermeyince, yastığı bulanlara 1000 liralık ödül verileceğini duyurdu.

İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ

Birbirinin aynısı olan yastıkları karıştırıp içinde altın bulunanı gönderen evin gelini Nurhan Sudemir, "Kaynanam eski yastıktan çıkardığı 2 bilezik, 1 set, kolye ve künyeyi mavi renkli yastığın içine bırakmıştı. Ben de fark etmediğim yastığı yardım arabasına verdim. 3 saat sonra duyduğumda her şey iş işten geçmişti" dedi.

HIRSIZLARDAN SAKLAMAK İÇİN YASTIĞA GİZLEDİ

Batman’daki Sağlık Mahallesi 9’uncu Caddede oturan 6 kişilik ’Sudemir’ ailesinin reisi olan ve Bağkur emeklisi 75 yaşındaki Mehmet Şirin Sudemir’in emeklilik maaşından biriktirdiği 12 bin TL tutarındaki altınlarını hırsızlardan saklamak için evde kullandıkları bir yastığa gizledi.

YASTIĞI KAMYONA TESLİM ETTİ

Evin gelini Nurhan Sudemir, Van depreminin ikinci gününde depremzedelere yardımda bulunmak için birbirinin benzeri olan iki yastıktan birini Belediyeye ait yardım toplayan kamyona teslim etti. Akşam eve gelen kayınvaline Hatice Sudemir, birbirinin benzeri olan iki yastıktan içinde altın bulunanın olmadığını görünce, telaşla gelini Nurhan Sudemir’i çağırarak yastığın akıbetini sordu.

YASTIĞI BULMAK İÇİN SEFERBER OLDU

Nurhan Sudemir’in yastığı yardım kamyonuna verdiğini söylemesi üzerine aile fertleri yastığı bulmak için seferber oldu. Belediyeye başvuran aile, kamyonun Erciş’e hareket ettiğinin söylenmesi üzerine Erciş’e gitti. Erciş’te Batman’dan giden yardımların bulunduğu depoyu araştıran Sudemir ailesinin yastığı bulmak için çabaları sonuç vermeyince aile Batman’a eli boş döndü.

Kayınpederi Mehmet Şirin Sudemir’in maaşından biriktirdiği altınları bıraktığı yastığı kendi eliyle yardım toplayan kamyona verdiğini söyleyen Nurhan Sudemir, şöyle dedi:

12 BİN LİRALIK ALTIN

"Kaynanam daha önce eski yastıkta olan 2 bilezik, 1 set, kolye ve künyeyi mavi renkli yastığın içine bırakmıştı. Ben de fazla yastık var diye bir yastığımızı yardım aracına verdim. Kaynanam eve geldiğinde altınların mavi renkli yastığın içinde olduğunu söyleyince şok oldum. Hemen Belediyeye başvurduk. Ancak tüm aramalara rağmen yastığı bulamadık." Biriktirdiği parayla aldığı 12 bin liralık altın saklı yastığın bulunmasını isteyen kayınpeder Mehmet Şirin Sudemir ise şöyle konuştu:

BULANA 1000 LİRA ÖDÜL

"Yıllardır biriktirdiğim parayla o altınları alabilmiştim. Hırsızlar bulmasın diye yastığın içine koymuştuk. Ama gelinimiz birbirinin benzeri olan mavi renkli yastıklardan içinde altın bulunanı yanlışlıkla yardım kamyonuna vermiş. Başta Batman Belediyesi olmak üzere başvurmadık yer bırakmadık. Erciş’e kadar giderek yardım depolarında araştırma yaptık ama yastığı bulamadık. Merhamet sahibi kişilerin yardım amaçlı gönderilen bu yastığı bulup bize getirmelerini istiyoruz. Tüm birikimlerimiz o yastığın içindeydi. Yastığı getirenlere 1000 lira ödül vereceğim" dedi.

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.