İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini anlattığı konferansında "Paralel Din" tehlikesine karşı uyardı.

-İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini anlattığı konferansında "Paralel Din" tehlikesine karşı uyardı.

Konya'nın Beyşehir İlçesinde, Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Demokrasi Şöleninde konferans veren ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "Bizi bugün bu noktaya getiren olayları yeniden bir müzakere edeceğiz" dedi.

15 Temmuz'un zor bir gece olduğunu, ancak o zor gecede hesap ve tuzak kuranların hesaplarını alt üst edecek her şeyden önce Allah'ın da bir iradesi olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, "Bizim bu 15 Temmuz harekatından, ihtilal ve kanlı cinayetinden sonra yeniden her şeyi önümüze koyup, özellikle biz Müslümanlar olarak Hazreti Resulullah'ın hayatını sireti okumak, peygamber ahlakını yeniden gözden geçirmek zorundayız. Onlardan ders ve bilgi alabilmek için. Çünkü birçok evladımız iyi niyetle bazı yerlere veriliyor, veriyoruz, dinlerini imanlarını öğrensinler, tarihlerine, dinlerine uygun yaşasınlar diye ama karşımıza bir robot çıkarılabiliyor bir müddet sonra. Sebep ne? Dini bilgi az" dedi.

- "Paralel dine" dikkat -

Konferansında, "Paralel din" olarak nitelendirdiği, yeni bir tehlikeye de dikkat çeken Prof. Dr. Hatipoğlu, şimdiden buna karşı dikkatli ve uyanık olunması gerektiğini de vurguladı.

"Yeni bir skandal daha yayılmaya başladı, ona da dikkatinizi çekmek istiyorum" diyen Hatipoğlu, şu uyarıları yaptı: "Nasıl bir paralel siyaseti Türkiye'ye enjekte etmeye çalışıyorlarsa, paralel din de Türkiye'ye enjekte edilmeye çalışılıyor, dikkat edin ona. Televizyonda izlemişsinizdir, "Bize Kur'an yeter" diyen yeni bir grup çıktı. "Kur'an-ın dışında otorite kabul etmiyorum" dediler. Kur'an hepimize yeter de, Kur'an'ın kendine geldiği zatı nereye koyuyorsun? Şimdi bunlar diyorlar ki; "Hazreti Muhammet'e gerek yok, onun dönemi geçti, biz de Hazreti Muhammet kadar bu işleri biliyoruz, şefaati yok, kabir azabı yok, aslında namazın vakitleri de yok, rekatları da yok', bir adım sonra "Hazreti Muhammet yok" diyecekler. Diyecek olanlar da ilahiyatçılar; altını çizerek söylüyorum, bunların içinde yıllarca bütün bu grupları bilen biri olarak söylüyorum. Önümüzdeki en büyük skandallardan biri, gelecek çağlardaki en büyük problemlerden biri ilahiyat kisvesi altındaki Hazreti Muhammet'siz din kurmak isteyenlerin faaliyeti olacaktır. Lütfen bu konularda da ne olur uyanık olunuz, "şefaat yok" diyene, "Peygamber geleceği bilmez" diyene Allah bildirse bilir, bildirmezse bilmez. "Kabir azabı yok, suali yok, mezhep yok" bütün bunları inkar eden o tayfaya dikkat edin lütfen."

- Kur'an'ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi -

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konferansının ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ederek, teşekkür etti. Beyşehir'de bir süre önce Hatipoğlu'nu yine kapalı bir salonda verdiği konferansta misafir ettiklerini hatırlatan Özaltun, "O günlerde gelen yoğun istek üzerine, "bir daha ilçemizde misafir edeceğiz" dedik. Şükürler olsun ki Rabbim bugün hocamıza tekrar sizlere hitap etme fırsatı verdi. Hep dualarımda şunu söylüyorum; "Rabbim bize yapamayacağımız sözleri verdirtme" diye. Rabbime binlerce kez hamd ediyorum. Bugüne kadar sizlere, halkımıza vermiş olduğumuz bütün sözleri yerine getiriyoruz. Allah'ım, sizlere, bizlere, dünya lideri Cumhurbaşkanımıza güç kuvvet versin inşallah, Allah'ım birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin diyorum" şeklinde konuştu.

Konferansa, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, SÜ Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zengin, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu, kurum amirleri, vatandaşlar katıldı.

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan ‘Paralel Din’ uyarısı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.