Kadın profesör Baykal'a bela okudu

Kadın profesör Baykal'a bela okudu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurşen Mazıcı'dan CHP'nin eski liderine zehir zemberek sözler..

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde davet edildiği bir tv programına giderken MHP ve AKParti'ye uğrayıp seçim programlarını aldığını, CHP'nin ise önce vermek istemediğini, programa çıkacağını söyleyince verdiklerini belirterek, “Ben profesör olduğum halde, 30 yıldır CHP üyesi olduğum halde böyle bir olayla karşılaştım. Baykal belasını buldu, ekibi de bulur inşallah” dedi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi işbirliğiyle Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) salonunda düzenlenen, 'Cumhuriyet ve Demokrasi İlişkileri' konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, son yıllarda cumhuriyeti savunanlara, 'dinazor', 'geri kafalı', 'demokrasi önemlidir, cumhuriyet önemli değildir' denilmeye başlandığını söyledi. “Her cumhuriyeti savunan, demokrasiyi de savunur” demenin doğru olmadığını belirten Prof. Dr. Mazıcı, bir devletin cumhuriyet devleti olmasından çok hukuk devleti olması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında, Deniz Baykal'ın Genel Başkanlığı dönemindeki CHP'yi de eleştiren Prof. Dr. Mazıcı, 6 ay sonrasına randevu veren bazı CHP'li belediyelerin ve partinin genel merkezine girmenin mümkün olmadığını ileri sürdü. Prof. Dr. Mazıcı'nın sözlerine karşı çıkan CHP İl Başkanı Osman Yayla ise, “CHP'nin kapısına varılmaz' tabirine katılmak mümkün değil. Sizin anlattığınız olayı eleştiririz. Ancak bunlar münferit olaydır. Bütün kapılar öyle değildir” dedi.

Bunun üzerine, “Anadolu'yu tenzih ediyorum” diyen Prof. Dr. Mazıcı, yaşadığı bir olayı anlatarak eleştirisini sürdürdü.

Prof. Dr. Mazıcı, “Ben 17 yaşımdan 47 yaşıma kadar CHP üyesiydim. Bizim Coğrafya Fakültesi'nden 6-7 profesör, Nesrin Baytok'un 6 ay randevu vermesini bekledi. Geçtiğimiz yerel seçimler öncesi CNN Türk'ten programa davet edildim. Konu, partilerin oy potansiyeliyle ilgiliydi. Beşiktaş'tan geçerken MHP'ye uğradım, 'Bana parti programınızı verir misiniz?' dedim, verdiler. AKP'ye girdim, soğuk sular koymuşlar kapının önüne. 'Soğuk gazoz da ikram edelim' dediler. Programı da verdiler. CHP'ye gittim, 'bizim seçim programımız yok' dediler. 'Siz bilirsiniz. Ben siyaset bilimcisiyim. CNN Türk'te akşam program var, anlatacağım bunu' dedim. Adam masanın altından çıkardı verdi seçim programını. Ben profesör olduğum halde, 30 yıldır CHP üyesi olduğum halde böyle bir olayla karşılaştım. Baykal belasını buldu, ekibi de bulur inşallah” diye konuştu.


milliyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.