Kadir ALTAN, "Başkaldırıyorum"

Kadir ALTAN, "Başkaldırıyorum"

Son günlerde Aksaray Posta Gazetesinde yazdığı yazılar ve haberlerle ses getiren, gündem yaratan Kadir ALTAN, Eskil Ziraat Odası Başkanlığı seçiminde Yıldırım Mahallesi Delege adaylığını açıkladı.

Mevlüt Keskin

Kadir ALTAN yaptığı açıklamada ‘’Eskil’ de hep aynı kişiler aday oluyor. Sanki memleket bu kişilere mahkûm, Necati Belgemen, Şerafettin Meral, Necip Çeçen, Raşit Oğuz gibi... Belediye başkanlığı seçimi olur bunlar aday olur, İl Genel Meclisi seçimi olur yine bunlar aday olur, Esnaf Sanatkarlar Odası Seçimi olur yine bunlar aday olur, Süt Birliği seçimi olur yine bunlar aday olur.  Memlekette bu zatı muhteremlerden başka aday çıkmaz mı? Yıllardır aday oldular, seçildiler de ne yaptılar?" dedi.

"işte yine bir seçim var. Oda seçimleri ve yine aynı isimler aday. Neden iki tane genci aday gösterelim, onların önünü açalım, yarınlara hazırlayalım diyen yok. Rabbena hepbana anlayışına tepkimden dolayı ben de hiç kimseden icazet almadan Yıldırım Mahallesi'nin delege adayıyım, artık bu ikiliğe son vermek için Eskil'deki sessiz çoğunluğun sesi olarak artık yeter diyor ve bu ikiliğe karşı başkaldırıyor ve adaylığımı açıklıyorum." Sözleri ile tepkisini dile getiren Altan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiç bu kişilerin çiftçileri savunduklarını gördünüz mü? Pancar kantarlarımız sökülüp götürülürken bu beyler neredeydi? Medaş çatır çatır trafo kaybı diye 65 TL fatura yazıyor, yok hat açma parası, yok hat kapama parası, yok bakım parası diye çiftçiyi perişan ediyor. Bu beyler ise seyirci. Önderlik edip Medaş’ı mahkemeye vermiyorlar. Hepsinin tuzu kuru keyifleri yerinde. 

Bugüne kadar Aksaray çapında çıkan gazetelerdeki yazılarımda, çiftçinin hakkını savundum. Bundan sonrada çiftçimizin ve Eskil halkının sesi olmaya devam edeceğim. Ne Necati Belgemen’ in ne de Şerafettin Meral’ in adayıyım Kadir ALTAN olarak bağımsız adayım. Delege olarak seçilirsem Eskil Ziraat Odası Başkanlığı'na da aday olacağım. Yıldırım Mahallesi'ndeki hemşerilerimin sesime kulak vereceğine ve bana destek olacaklarına inanıyorum. Onun bunun adaylarına değil samimi ve dik duruşumla bana oy vereceklerini temenni ediyorum.  Sağduyulu, mantıklı tüm hemşerilerimin desteklerini bekliyorum.’

Kadir ALTAN, Yıldırım Mahallesi Beşağıl Yaylası nüfusuna kayıtlı olup çiftçiler ilgili yaptığı haberlerle Aksaray’ da oldukça ses getirmişti.

Bu haber toplam 3010 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum