Kara tahta şimdi "akıllı" oldu

Kara tahta şimdi "akıllı" oldu

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçesi’nde eğitim gören 6. Sınıf öğrencilerinin daha faydalı eğitim alması için 101 okula toplamda 299 tane interaktif yazı tahtası aldı

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçesi’nde bulunan tüm ilköğretim okullarındaki 6. sınıflara alınan interaktif yazı tahtasını gerçekleştirilen törenle tanıttı. Selçuklu İlçesinde bulunan 101 okula 500 bin TL’ye mal olan toplamda 299 enteraktif yazı tahtasının tanıtım töreni İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu’nda yapıldı. İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen törene, Vali Aydın Nezih Doğan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin,  Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da katıldı. Akıllı tahta ismi verilen yazı tahtasının tanıtım töreninde konuşan Vali Aydın Nezih Doğan, öğrencilerin daha faydalı eğitim alması için sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın değil toplum olarak herkesin çaba harcaması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin yeni dünya sisteminden iyi bir konumda olması için eğitimli insanların yetişmesi gerektiğini dile getiren Vali Doğan, “Bu şekilde verilen eğitim herkese fayda sağlayacaktır. Teknoloji kullanılarak öğrencilere verilen eğitim-öğretim sonucunu kısa sürede göstererek öğrencilerin başarısını artıracaktır. İlköğretim okullarında eğitim ve öğretimin artması için çalışarak akıllı yazı tahtası alan Selçuklu Belediyemize teşekkür eder, diğer belediyelere örnek olmasını dilerim” diye konuştu.
‘420 BİN ÖĞRENCİYLE EĞİTİME BAŞLADIK’
420 bin öğrenciyle eğitim-öğretime başladıklarını aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, “Şu an sadece 6. sınıflarda kullanılmaya başlanan akıllı yazı tahtasını tüm sınıflarda kullanmayı hedefliyoruz. İnteraktif yazı tahtası 6. sınıfın hemen hemen tüm derslerinde kullanılabilmektedir. Öğrencilerimize eğitim ve öğretim verimini artırmak için her yolu deneyeceğiz” dedi. Akıllı yazı tahtasının tanıtımını ve faydalarını anlatan Bilgisayar Öğretmeni Ali Karagülle de, “İnteraktif yazı tahtasının hafızası bulunmakta. Her dersin kendine özel dosyasında öğretmen önceden hazırladığı konuları buraya yükleyerek dersini işleyebilecektir. Tahtada dersleri daha iyi öğretici bulmaca ve oyunlar bulunmaktadır. Öğrenciler bulmaca çözerek derslerini daha faydalı ve öğretici bir şekilde öğrenebilecekler. İnteraktif yazı tahtası aynı zamanda ses ve video kaydı yapabilmekte. İstenilen ders kayıt edilerek öğrencinin evinde tekrar edebilmesi imkan tanınmaktadır. Akıllı yazı tahtası çocuklara verilen eğitimde çok faydalı, bunu hem öğretmenler hem de öğrenciler zamanla görecekler” dedi. İnteraktif yazı tahtasının tanıtım töreninden sonra Vali Aydın Nezih Doğan, 6. sınıf öğrencileriyle yaptığı kısa sohbette öğrencilere gelecekte ne olmak istediklerini sordu. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun polis olmak istiyoruz cevabını ise şaşırdı.
Sınıflarına yeni takılan akıllı yazı tahtasıyla daha güzel ve faydalı eğitim aldıklarını vurgulayan 6. sınıf öğrencisi Eyüp Düşünceli ise, akıllı yazı tahtasında ders anlatmak için derslerine daha çok çalıştığını söyledi. Tören sonrası Vali Aydın Nezih Doğan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a eğitime yapmış olduğu destekten dolayı teşekkür plaket takdim etti.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.